Rezultate te kerkimit per termin: +Ministrja

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:08.840Z

Aksidentohet ministrja Jankullovska

Ministrja e Punëve të Brendshme të Maqedonisë, Gordana Jankullovska, është aksidentuar të enjten me makinën e saj zyrtare. Jankullovska dhe shoferi i saj kanë kaluar pa lëndime, ndërsa është dëmtuar në masë të vog&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.831Z

Ministrja Gjosha lind djale

brbrNje lajm i mire per lindjet vjen edhe nga qeveria Ministrja e Integrimit Klajda Gjosha ka sjelle ne jete nje djale Lajmi eshte bere i ditur ne nje urim qe kreu i qeverise Edi Rama i ka bere ministres Gjosha ne rrjetin social Twiter Rama shprehet ne kete postim se ministrja me e re e qeverise esh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.836Z

Ministrja italiane vizitoi KFOR-in

Ministrja e Mbrojtjes e Italisë, Roberta Pinotti vizitoi kontingjentin Italian të KFOR-it në Prishtinë, ndërsa është takuar me zyrtarë të lartë vendor. Ministrja italiane e Mbrojtjes takoi presidenten Atifete Jahjaga, kryeministrin Hashim Thaç

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:35.021Z

Serbi: Ministrja mbështet legalizimin e marijuanës

Një grup mjekësh dhe njerëzish kanë regjistruar një shoqatë që synon të promovojë legalizimin e marijuanës për arsye mjekësore, një lëvizje e mbështetur edhe nga ministrja aktuale e Shëndetësisë së vendit. Shoqata Iniciativa për legalizimin e kanabisit bën thirrje për legalizim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.267Z

Ministrja Kumbaro në Konferencën e Berlinit

Tirane 2 nëntor /ATSH-Megi Zonja/ Ministrja Mirela Kumbaro, do të marrë pjesë në konferencën e Berlinit "Një shpirt për Strategjinë e Evropës", ku do të referojë në panelin "Periferia e Evropës".Temat e konferencës së sivjetme do të jenë: Periferia si frymëzim për Evropën dhe "

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.221Z

Ministrja Pula viziton zonat e përmbytura

Ministrja e Energjisë dhe e Minierave, Justina Shiroka – Pula, ka qëndruar për një vizitë njëditore në Shqipëri. Ajo ka takuar ministrin e Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës, Dritan Prifti, ndërsa për pas vizitoi Shkodrën ku u prit nga autoritetet lokale dhe vizitoi zonat e përmby

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.176Z

Ministrja serbe: Varemi nga Kosova

Ministrja serbe e Integrimit eropian, Jadranka Joksimovic ka folur për rrugën e Serbisë drejt Bashkimit Evropian, duke i komentuar të gjitha kriteret që ky shtet duhet ti plotësojë. Si një nga kriteret vazhdimisht është përmendur edhe dialogut i Serbisë me Kosovën, por ministrja serbe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama