Rezultate te kerkimit per termin: +Ministrja

Meta: total 1000 / total_found 17769 / time 0.008 / keyword[0] ministrja / docs[0] 17769 / hits[0] 31430 /
No Pic available
  • 2017-06-26

A do ta marrin dot socialdemokratët kthesën?

Në mars Partia Socialdemokrate zgjodhi me eufori, Martin Schulzin, kandidatin e saj për kancelar. Por pas së përpjetës dehëse, filloi shpejt e tatëpjeta në sondazhe. Të dielën socialdemokratët vendosin për programin. Dy konferenca të socialdemokratëve – dy botë të ndryshme që

Harxhi e zhgënjyer nga rezultati: PD-ja ime duhet të ringrihet!
  • 2017-06-26

Harxhi e zhgënjyer nga rezultati: PD-ja ime duhet të ringrihet!

Ndërsa vijon numërimi i votave, rezultati zhgënjyes i Partisë Demokratike nuk është pritir mirë nga eksponentë të rëndësishëm të saj.  Edith Harxhi, ish-zv.ministrja e jashtme gjatë qeverisjes së Partisë Demokratike përpara vitit 2013, shkruan në rrjetet sociale. PD-ja ime duh

No Pic available
  • 2017-06-23

Kërtusha kërkon Financave inspektim urgjent fondeve të ndihmës ekonomike

Një sërë shkeljesh janë konstatuar në Drejtorinë Rajonale të Shërbimit Sociale Shtetëror, (DRSHSSH) Korçë. Ministria e Mirëqenies Sociale sqaron se grupi i punës për kontrollin e fondeve të ndihmës ekonomike i ngritur nga ministrja Xhulieta Kërtusha ka konstatuar një sërë shkelje

No Pic available
  • 2017-06-23

DAP nuk pranon kërkesën për pezullimin nga puna të Plarent Ndrecës

Pas KomisioniT të Shërbimit Civil, edhe Departamenti i Administratës Publike ka rrëzuar sot urdhrin e Ministres së Arsimit dhe Sportit Mirela Karabina për pezullimin nga puna të Sekretarit të Përgjithshëm të MAS, Plarent Ndreca. Edhe DAP, sikundër KSHC, e cilëson aktin e Ministres

No Pic available
  • 2017-06-23

DAP rrëzon Ministren Karabina: Të kthehen në punë dy Drejtorët e MAS

Rrëzohet urdhri i Ministres Karabina për pezullimin nga detyra të dy drejtorëve në Ministrinë e Arsimit dhe Sportit. Departamenti i Administratës Publike dhe komisioneri i sherbimit civil  bëjnë me dije se kanë hedhur poshtë urdhrin e Ministres se Arsimit dhe Sportit Mirela Karabina

No Pic available
  • 2017-06-22

Vukaj kërkon procedim të menjëhershëm për 44 zyrtarë të Tatimeve e Doganave

Ministrja e Financave Helga Vukaj, ka kërkuar marrjen e masave dhe procedim të menjëhershëm disiplinor për 44 punonjës të administratës për shkak të thyerjes së urdhërimit për mos angazhimin në zgjedhje. Sipas Ministrisë së Financave, ata kanë cenuar standardin zgjedhor dhe mbajtjen

No Pic available
  • 2017-06-22

Armatosja e popullit? Meta : Nëse policia bëhet palë me bandat atëherë ska garanci

Vetëm tre ditë para zgjedhjeve, ish-kreu i LSI-së, njëherësh dhe Presidenti i zgjedhur Ilir Meta vjen mbrëmjen e sotme në një intervistë për emisionin Arena në RTV Ora News me gazetarin Dritan Hila. Armatosja e popullit, Ilir Meta : Nëse policia bëhet palë me bandat atëherë nuk ka as