Rezultate te kerkimit per termin: +Minsk

Meta: total 721 / total_found 721 / time 0.000 / keyword[0] minsk / docs[0] 721 / hits[0] 916 /
Avioni i parë me 150 turistë nga Bjellorusia mbërrin në Tiranë
  • 2017-06-12

Avioni i parë me 150 turistë nga Bjellorusia mbërrin në Tiranë

Avioni i parë me 150 turistë nga Bjellorusia është ulur mëngjesin e kësaj të hënë në pistën e aeroportit Nënë Tereza. Efektet pozitive të heqjes së vizave me disa shtete që qeveria shqiptare miratoi disa javë më parë, tashmë u konkretizuan dhe me tregun bjellorus ku, fluturimet j

Shorti, me kë mund të përballen klubet shqiptare në Europë
  • 2017-06-10

Shorti, me kë mund të përballen klubet shqiptare në Europë

Vetëm Skënderbeu do të jetë i pozicionuar në vazon e parë pra në atë të skuadrave favorite në shortin që do të hidhet në datën 19 Qershor në Nyon të Zvicrës, nga 4 klubet shqiptare që do të marrin pjesë në edicionin 2017-2018 të Kupave të Europës. Edhe nëse do të merrnin pj

No Pic available
  • 2017-05-03

Putin pret Merkel, debate për për Ukrainën dhe zgjedhjet

Kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe presidenti rus, Vladimir Putin kanë zhvilluar një takim në Soçi, ku kanë trajtuar kryesisht konfliktet në Ukrainë, Siri dhe rajone tjera. Njëherësh, agjencitë raportojnë se Merkel dhe Putin, kanë diskutuar edhe çështje të interesit të ndërsjell

No Pic available
  • 2017-05-02

Takimi Merkel-Putin, u diskutua për Sirinë dhe Ukrainën

Kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe presidenti rus, Vladimir Putin kanë zhvilluar një takim në Soçi, ku kanë trajtuar kryesisht konfliktet në Ukrainë, Siri dhe rajone tjera. Njëherësh, agjencitë raportojnë se Merkel dhe Putin, kanë diskutuar edhe çështje të interesit të ndërsjell

No Pic available
  • 2017-04-21

Akrobatja bie nga 20 metra lartësi

Një akrobate ka rrëshqitur nga dora e partnerit të tij, duke rënë nga një lartësi rreth 20 metra lartësi, ekuivalente me më shumë se tri kate. Për fat të mirë, rënia nuk pati pasoja dramatike çka mund ti rrezikonin jetën. Gruaja ka pësuar thyerjen e krahut të majtë dhe një trondi

No Pic available
  • 2017-04-17

Vuçiç kërkon nga Putini sistemin anti-raketor S-300

Serbia ka nevojë për dy divizione të sistemit anti-raketor tokë-ajër rus S-300 për të mbrojtur hapësirën e saj ajrore, ka deklaruar Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç. Një blerje e mundshme e tyre është duke u diskutuar me Rusinë dhe Bjellorusinë. Vuçiç u tha gazetarëve të

No Pic available
  • 2017-03-26

Bjellorusi, autoritetet shtypin demonstratën, qindra të arrestuar

Autoritetet Bjelloruse kanë  arrestuar qindra njerëz të shtunën, të cilët po protestonin në rrugët e kryeqytetit Minsk për standardet në rënie të jetesës dhe taksave për të papunët. Protestuesit që mbanin pankarta dhe parrulla në duar u morën me forcë nga forcat policore, sh