Rezultate te kerkimit per termin: +Miqsi

Meta: total 55 / total_found 55 / time 0.000 / keyword[0] miqsi / docs[0] 55 / hits[0] 64 /
No Pic available
  • 2016-03-09

Shnime pr librin Ëndërr amerikane t Viktor Canosinaj

Nga Albana Lifschin Librin Ëndërr amerikane t shkrimtarit t njohur Viktor Canosinaj, e prita me interes e kureshtje. Spari, sepse prekte nj tem shum t njohur pr mua dhe s dyti, sepse edhe pse autor i nj varg romanesh n atdhe pr mua prtej oqeanit ishte hera e par q lexoja nj libr prej tij. Dikur, p

Hykmete Bajrami ia kthen Mimoza Kusarit: Ti e shet kalin e ngordhur!
  • 2015-07-08

Hykmete Bajrami ia kthen Mimoza Kusarit: Ti e shet kalin e ngordhur!

Ministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Hykmete Bajrami i është kundërpërgjigjur ish ministres Mimoza Kusari-Lila, tash kryetare e Gjakovës, e cila tha se ministrja Bajrami është treguar e papjekur politikisht pas reagimit ndaj letrës së Samuel Zbo

Kush ishte Prend Doçi-Abati i Mirdits
  • 2013-07-12

Kush ishte Prend Doçi-Abati i Mirdits

Nga Albana Melyshi Lifschin Abati i Mirdits- me kt emn e kan quejt e mundet me u than pr siguri se nuk asht kund nj skaj Shqypnijet ku burrat e mençm dhe t kalemit t mos ta ken ndje e prmend kt emr. Gjergj Fishta Njeri i jashtzakonshm n çdo kuptim, Franc Nopça. Ai ishte i vetmi djal i familjes dh

No Pic available
  • 2013-02-28

Nikolin Bala: Frrokun e sollinë tavolinë pronari i lokalit

Dëshmia e Nikolin Balajt, drejtor i Njësive Operacionale, në A1 REPORT! Ai ka pohuar se Frroku ishte rastësisht në atë tryezë. Ai pohon se nuk ka patur aq miqsi me Lamaj sa për t’i rrëfuer frikën e tij.Ka qenë një takim i rastësi

No Pic available
  • 2013-02-28

Fotot me Frrokun, Bala: Frrokun e solli në tavolinë pronari i lokalit

Dëshmia e Nikolin Balajt, drejtor i Njësive Operacionale, në A1 REPORT! Ai ka pohuar se Frroku ishte rastësisht në atë tryezë. Ai pohon se nuk ka patur aq miqsi me Lamaj sa për t’i rrëfuer frikën e tij.Ka qenë një takim i rastësi

No Pic available
  • 2010-09-02

Sekretet e një lidhje romantike

Ka raste q kur takojm pr her t par dik t gjinis s kundrt e vm re menjher se jo vetm kemi gjra t prbashkta, por edhe trhiqemi n nj mnyr shum t veant. Kjo sht nj premis pr t vazhduar m pas nj tjetr lloj marrdhnie, sigurisht nse bhet fjal pr nj reciprocitet plqimesh Dhe ky sht vetm fillimi i nj marrdhn

Withers: U shkelën angazhimet që u morën para NATO-s
  • 2010-08-13

Withers: U shkelën angazhimet që u morën para NATO-s

Intervista e fundit n “Top Story”: Plagt e Grdecit ende kullojn gjak “Zgjedhjet nuk solln nj t nesrme m t mir pr shqiptart” “Shprthen” ambasadori i SHBA-s n Tiran, John Withers. N fjaln e tij t fundit para largimit, diplomati i Uashingtonit, gjat nj interviste t