Rezultate te kerkimit per termin: +Mirqenies +Sociale

Meta: total 39 / total_found 39 / time 0.026 / keyword[0] mirqenies / docs[0] 65 / hits[0] 67 / keyword[1] sociale / docs[1] 59983 / hits[1] 89961 /
VENDIMI: Rama largon ministrat Tahiri, Klosi, Beqja e Çuçi
  • 2017-03-12

VENDIMI: Rama largon ministrat Tahiri, Klosi, Beqja e Çuçi

Ka përfunduar mbledhja e kryeministrit Edi Rama me 12 të deleguarit të PS në qarqe. Mësohet nga burime të gazetës TemA brenda mbledhjes së janë larguar ministrat Saimir Tahiri, Blendi Klosi, Ilir Beqja dhe Bled Çuçi. Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim prej rreth 1 orë në

No Pic available
  • 2016-07-29

Gratë në Tanzani martohen me njëra-tjetrën

Gratë në Tanzani martohen me njëra-tjetrën për të mbajtur shtëpitë e tyre. Askush nuk mund të na prekë ne. Nëse njerëzit përpiqen të marrin pronën tonë apo të na lëndojnë ne do të dënohen. E gjithë fuqia na takon ne, kanë thënë gratë në Tanzani. Tabloidi The Independent sh

Mediat e Berishës kalojnë në delir, bëjnë qeverinë e re: Jamarbër Malltezi ministër i Jashtëm, Kreshnik Spahiu ministër i Brendshëm. Në listë edhe Zheji e Zogaj
  • 2016-07-18

Mediat e Berishës kalojnë në delir, bëjnë qeverinë e re: Jamarbër Malltezi ministër i Jashtëm, Kreshnik Spahiu ministër i Brendshëm. Në listë edhe Zheji e Zogaj

Mediat e financuara nga djali i Sali Berishës kanë kaluar në delir pas deklaratës së djeshme të Ilir Metës për qeveri teknike. Ato tashmë kanë krijuar qeverinë e re. Emrat e qeverisë në një masë të madhe janë qesharakë. Dhëndrin e Berishës, Jamarbër Malltezi, e kanë bërë m

Gjyshi i fëmijës së dhunuar: I traumatizuar në maksimum, ministrja Nikolla ofroi gjithë asistencën e mundshme
  • 2016-06-23

Gjyshi i fëmijës së dhunuar: I traumatizuar në maksimum, ministrja Nikolla ofroi gjithë asistencën e mundshme

Ditën e sotme rreth orës 16:00 ministra Lindita Nikolla ka pritur në një takim babain e 3-vjeçarit të dhunuar dhe gjyshin e tij. Ministrja u ka shprehur keqardhjen e thellë për ngjarjen dhe ka evidentuar nevojën që të gjithë sëbashku të jetmi në të njëjtin front dhe të fitojmë

No Pic available
  • 2015-12-19

Pensionet në bankë, drejtori i postës kundër projektit të Ministrit Klosi

Projekti i Ministrisë së Mirqenies Sociale për ndarjen e pensioneve në bankë nuk është mirëpritur nga drejtori i Postës Shqiptare, i cili thotë se ky institucion i ka të gjitha mundësitë ta kryeje vetë këtë shërbim. Ministri Klosi tha se ky projekt u bë me qëllim për të përmir

No Pic available
  • 2015-12-06

Klosi: Arsimi profesional mund të ndryshojë nivelin ekonomik të vendit

Në kuadër të 25 ditëve aktiviteteve, për 25 vjetorin e Ditës Kombëtare të Rinisë, Ministria e Mirëqenies Sociale organizoi aktivitetin “të gatuajmë sëbashku me profesionistët e rinj”, qëllimi i të cilit ishte promovimi i arsimit profesional. Ministri i Mirqenies Sociale,

Azilkërkuesit, Qeveria paketë masash për të kthyerit, prioritet në zyrat e punësimit
  • 2015-09-14

Azilkërkuesit, Qeveria paketë masash për të kthyerit, prioritet në zyrat e punësimit

Zëvendësministrja e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Gentiana Sula, raportoi ne Komisinin  Parlamentar të Integrimit mbi masat e qeverirsë për të frenuar fluksin e azilkërkueve në vendet e BE-së. Autoritetet po nxisin arsimin profesional, me qëllim që qytetarët të gjejnë më lehtë tr