Rezultate te kerkimit per termin: +Mirqenies +Sociale

Total: 33
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.301Z

Arsimi profesional do të financohet nga bizneset

Mirëqenia  Sula: Biznesi do të paguajë 10 mln dollarë në vit për punonjësit e ardhshëm Arsimi profesional do të kalojë në përgjegjësi shtetërore të Ministrisë së Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, por do të financohet nga vetë biznesi, i cili do të paguajë rreth 10 milionë dolla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.429Z

Berisha: Kosova ka të gjithë mbështetjen tonë

Kryeministri Sali Berisha ka pritur n nj takim kryetarin e Partis Liberale t Kosovs, Gjergj Dedaj, njkohsisht edhe zv. Ministr i Puns dhe Mirqenies Sociale. N fjalen e tij, Dedaj ka deklaruar se Shipria ka nje rol ky n stabilitetin e rajonit dhe integrimin e tij n strukturat euroatlantike. Zyrtari k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.763Z

Rama promovon Veliajn Zgjidhi ceshtje te pazgjidhura per 23 vjet

brbrKryeministri Edi Rama ka promovuar punen e ministrit te Mirqenies Sociale dhe Rinise duke I shprehur konsiderata perkushtimi ministrit Veliaj Ne fjalen e mbajtur ne ministrine qe perzgjodhi per te dhene disa mesazhe kreu I qeverise vuri ne dukje se ne keto 300 dite eshte zgjidhur problemi me fam

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.903Z

Ministri Abrashi në Kroaci

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi është duke marrë pjesë në konferencën e nivelit të lartënë Dubrovnik me temën “ EU framework for combating undeclared work”. Me ftesë të Ministrit të Punë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.580Z

Berisha ironizon mbledhjen e Ramës: Ditë e shënuar në historinë e Kleptokracisë!

Kryeministri në largim Sali Berisha ka komentuar sot mbledhjen me dyer të mbylla të kryeministrit të ardhshëm Edi Rama me kabinetin e tij qeveritar, emrat e të cilëve ai i bëri publik vetëm një ditë më parë. Në rrjetin social facebook Berisha vlerëson ekipin e ri të Ramës, si më t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.396Z

Klosi: Arsimi profesional mund të ndryshojë nivelin ekonomik të vendit

Në kuadër të 25 ditëve aktiviteteve, për 25 vjetorin e Ditës Kombëtare të Rinisë, Ministria e Mirëqenies Sociale organizoi aktivitetin “të gatuajmë sëbashku me profesionistët e rinj”, qëllimi i të cilit ishte promovimi i arsimit profesional. Ministri i Mirqenies Sociale,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.581Z

Qeveria e re, Berisha: Ansambli lukunia më i korruptuar në Shqipëri

Tiranë- Kryeministri ende në detyrë Sali Berisha ka komentuar sërish kabinetin e ri qeveritar bërë publlik vetëm një ditë më parë nga kryeministri i zgjedhur Edi Rama. Sipas Berishës, ministrat e rinj të qeverisë janë të përfshira në afera korruptive. Duke ju referuar takimit të s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama