Rezultate te kerkimit per termin: +Mira

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.864Z

Kosi dhebakteret e mira

TIRANE-Thuhet se ndër bakteret që ndikojnë për mirë në shëndetin e njeriut, janë ato që gjenden në kos. Këto quhen edhe baktere të mira. Por, sa e vërtetë është kjo? Sipas një studimi, kosi që përmban baktere të mira, pakësoi 19 për qind numrin e infeksioneve të zakonshme mes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.781Z

"Mira", premiere ne Milenium

"Dyrrachium Productions" USA dhe "Maku Production" Shqiperi do te shfaqin ne Tirane filmin "Mira" ne Kinema Milenium. Pas dy shfaqeve private (jo premiere) te filmit ne New York, filmit do te jepet edhe per mediet dhe personalitetet shqiptare. "Mira" eshte nje film modern, qe trajton problemet e so

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:54.394Z

Mira, premiera në Tiranë

“Mira”, filmi artistik me metrazh të shkurtër me regji të Dhimitër Ismajlaj shfaqet premierë në kinema Millenium në Tiranë më 25 nëntor, ora 18.00. Lajmin e bënë të ditur dje producentët e filmit, “Dyrrachium Productions” (SHBA), dhe “Maku Production”

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.967Z

Topalli uron Bajramin:Sot vepra të mira

Kryetarja e Kuvendit , Jozefina Topalli ka zhvilluar një vizitë në Medresenë e Tiranës për të uruar besimtarët muslimanë për festën e Kurban Bajramit. Kryetarja e Parlamentit tha se dita e sotme është e shenjtë, dhe nuk kërkon vetëm fjalë të mira, por edhe vepra të mira. "Kjo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:45.932Z

Aldous Huxley, Më e mira e botëve

Gazeta ShqipAldous Huxley Më e mira e botëve Përktheu: Rudi Erebara Botoi: Pika pa sipërfaqe Çmimi: 800 lekë Utopitë duket se janë shumë më lehtësisht të realizueshme nga sa ne kemi menduar. Për pasojë, ne gjendemi para një pyetjeje shumë të sikletshme: Si të shtangim realizimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.955Z

“Mira” e Dhimitrit, çmim në Kanada

Filmi me metrazh të shkurtër, financuar nga Qendra Kinematografike Shqiptare, “Mira”, është nderuar me “Honorable Mention” në festivalin e filmit “Commffest Community Film Festival” në Toronto. Lajmin e bëri, dje, të ditur shtëpia filmike “Dyrrachium Production USA & Maku Pro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.968Z

Topalli uron Bajramin: Duhen vepra të mira

Kryetarja e Kuvendit , Jozefina Topalli ka zhvilluar një vizitë në Medresenë e Tiranës për të uruar besimtarët muslimanë për festën e Kurban Bajramit. Kryetarja e Parlamentit tha se dita e sotme është e shenjtë, dhe nuk kërkon vetëm fjalë të mira, por edhe vepra të mira. "Kjo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama