Rezultate te kerkimit per termin: +Miratimi

Meta: total 1000 / total_found 12627 / time 0.006 / keyword[0] miratimi / docs[0] 12627 / hits[0] 14958 /
KLP hap garën për Kryeprokuror të Përgjithshëm
  • 2019-03-19

KLP hap garën për Kryeprokuror të Përgjithshëm

Në mbledhjen e sotme të Këshillit të Lartë të Prokurorisë është hapur gara për të zgjedhur prokurorin e Përgjithshëm. Në axhendën e publikuar nga ana e Këshillit të Lartë të Prokurorisë thuhet se Do bëhet miratimi i rregullores Mbi kriteret dhe procedurën për përzgjedhjen e k

Raporti për sigurinë e urave, Balluku: Ndërhyrje emergjente
  • 2019-03-15

Raporti për sigurinë e urave, Balluku: Ndërhyrje emergjente

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka organizuar sot një tryezë teknike për sigurinë e urave në vend, në të cilin është diskutuar mbi një raport për situatën e urave, të hartuar nga MIE në bashkëpunim me ARRSH dhe Institutin e Ndërtimit. Në tryezë merrnin

MIE, kontratë për HEC-in e Shushicës një vit para lejes
  • 2019-02-16

MIE, kontratë për HEC-in e Shushicës një vit para lejes

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë jep me koncension ndërtimin e 4 HEC-eve në kaskadën e lumit Shushicë, një vit para se të kërkojë leje tek Agjencia e Menaxhimit të Ujërave, ish-KKU. Kërkesa nga Ministria është bërë para dy muajsh, ndërsa agjencia nuk ia ka miratuar lejen

KLP i kërkon qeverisë një pallat dhe super rroga për FBI-në shqiptare
  • 2019-02-09

KLP i kërkon qeverisë një pallat dhe super rroga për FBI-në shqiptare

Prokuroria Speciale Antikorrupsion (SPAK), organi që për nga funksioni dhe hetimet që do të kryejë i përngjan FBI-së amerikane, pritet të krijohet brenda muajit qershor 2019. SPAK do të kalojë në sitë të gjithë pasurinë dhe aktivitetin e politikanëve dhe zyrtarëve të lartë, për t

ABI Bank/ BSH: Gjithçka e rregullt me regjistrimin off shore të kompanive nga SHBA
  • 2019-02-07

ABI Bank/ BSH: Gjithçka e rregullt me regjistrimin off shore të kompanive nga SHBA

Banka e Shqipërisë ka reaguar për herë të parë pas akuzave të shumta të drejtuara ndaj Bankës Amerikane të Investimeve (ABI Bank) dhe aksionarit kryesor të bankës NCH Capital për origjinën e paqartë, lidhjen me kapitalin rus, pastrim parash etj. E vënë në qendër të debatit publik

Rinovimi i qeverisë, senatori i PS: Sjam dakord, Rama ta lexojë
  • 2019-01-30

Rinovimi i qeverisë, senatori i PS: Sjam dakord, Rama ta lexojë

Në fund të dhjetorit, duke reflektuar nga protesta e Studentëve siç tha edhe vetë në mbledhjen e Asamblesë, kryeministri Edi Rama rinovoi rrënjësisht qeverinë e tij, duke ndryshuar 7 ministra dhe zv/kryeministrin, detyrë me të cilën ngarkoi një socialist të vjetër si Erion Braçe. Po

ASNJË KOMPROMIS PËR HOLOKAUSTIN
  • 2019-01-27

ASNJË KOMPROMIS PËR HOLOKAUSTIN

Hebrenj që mbërritën në Aushvitc-Birkeau. Nga 2-Maj-9 Korrik 1944 u deportuan më shumë së 430.000 hebrenj hungarezë Nga Ines POHL Përgjegjësinë për tmerret e sundimit nazist duhet ta mbajnë të gjithë ata që jetojnë në Gjermani pa përjashtim, mendon kryeredaktorja e Deutsche Welles