Rezultate te kerkimit per termin: +Miratimin

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.383Z

Meta pershendet miratimin e rezolutes

Ministri i Jashtem Ilir Meta pershendeti miratimin e rezolutes per Kosoven ne Asamblene e Pergjithshme te Kombeve te Bashkuara ne Nju Jork e cila i hap rruge nje dialogu teknik mes Prishtines dhe Beogradit me ndermjetesimin e Brukselit zyrtar. Dua te pershendes sot miratimin e djeshem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.772Z

Dosjet, PLL: Pershendesim miratimin e ligjit

Kryetari i Partise Lidhja e Legalitetit ka pershendetur miratimin e ligjit per dosjet nga mazhoranca qeverisese. Megjithate perfaqesuesi i kesaj partie, Ekrem Spahia, ne nje deklarate per shtyp e ka vleresuar ligjin si te vonuar dhe te bute. “PLL pershendet miratimin e ligjit per p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.382Z

Plani Rregullues, Rama: KRRTRSH po vonon miratimin.

TIRANE- Kryetari i Bashkisë së Tiranës ripërsërit apelin për miratimin e Planit Rregullues të Tiranës nga KRRTRSH. I pranishëm në një takim me komunitetin e ndërtuesve që u zhvillua sot paradite Rama tha se vonesa për miratimin e planit është e pakuptueshme dhe me pasoja “KRRK

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.360Z

Apeli rrëzon miratimin e pjesshëm të buxhetit

Këshilli Bashkiak Gjykata e Apelit rrëzon vendimin e buxhetit të votuar në fund të prillit, vetëm me votat e këshilltarëve të majtë, në mbledhjen e këshillit bashkiak. Gjyqësori detyron këshillin bashkiak të firmosë zhbllokimin e buxhetit, që u miratua në shkurt, duke hedhur posht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.365Z

Bush pershendet miratimin e marreveshjes

Presidenti Bush pershendet miratimin e Marreveshjes se arritur ne Parlamentin e Irakut per largimin e trupave amerikane ne vitin 2011.Presidenti rus Medvedev shprehet i kenaqur me qendrimin amerikan per te mos nxitur dhenien e statusit te anetarit te Natos per Gjeorgjine dhe Ukrainen.Nisin te largoh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.811Z

PD përshpejton miratimin e “Amnistisë”

07/04/2011  Grupi parlamentar i Partia Socialiste kërkesë për ndërprerje të punimeve parlamentare Socialistët isnistojnë në shtyrjen e miratimit të projektligjit: Nisma për qëllime elektorale Amnistia fiskale do të sjellë përplasjen e radhës mes Partisë Socialiste dhe asaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.561Z

Sejdiu dekreton miratimin e stemave të FSK-së

Prishtinë - Presidenti i Republikës së Kosovës, dr.Fatmir Sejdiu ka dekretuar sot miratimin e Stemave të 15 Njësive të Forcës së Sigurisë së Kosovës. Dekreti është shpallur në mbështetje të nenit 18, pika 3 të Ligjit për Forcën e Sigurisë së Kosovës, që përcakton kompetencat

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama