Rezultate te kerkimit per termin: +Mirdits

Total: 9
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:46.953Z

Kush ishte Prend Doçi-Abati i Mirdits

Nga Albana Melyshi Lifschin Abati i Mirdits- me kt emn e kan quejt e mundet me u than pr siguri se nuk asht kund nj skaj Shqypnijet ku burrat e mençm dhe t kalemit t mos ta ken ndje e prmend kt emr. Gjergj Fishta Njeri i jashtzakonshm n çdo kuptim, Franc Nopça. Ai ishte i vetmi djal i familjes dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:46.955Z

Prend Doçi-Abati i Mirditës

nj nga burrat m t par t kombit ton At Gjergj Fishta Vijon nga numri i kaluar Nga Albana Lifschin Melyshi Me pushk e me pen Ata q e kan njohur abat Doçin, kan prcjell n breza portretin e njeriut t mbyllur, t paepur dhe njkohsisht shum inteligjent dhe largpams. At Prend Doçi kishte luftuar me arm n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.499Z

Plagoset në bjeshkë i riu, rrezikon jetën

Mirdit Nj 24-vjear nga Mirdita sht plagosur mesditn e djeshme nga persona ende t paidentifikuar nga policia. Kjo e fundit bn t ditur se i plagosuri sht Taulant Lleshi, gjendja e t cilit sht rnduar s teprmi gjat transportimit pr n spital. Sipas policis, ngjarja ka ndodhur n vendin e quajtur Bjeshkt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.858Z

Presidenti Topi dekoron Udhëheqësit e bashkësive fetare në Shqipëri

Presidenti i Republiks Bamir Topi dekoroi sot katr udhheqsit m t lart shpirtror t bashksive fetare shqiptare me Urdhrin “Gjergj Kastrioti Sknderbeu”. Kryetari i Bashksis Myslimane t Shqipris Haxhi Selim Mua, Kryepeshkopi i Tirans, Durrsit dhe t gjith Shqipris, Anastas Janullatos, Arqipes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.615Z

Berisha: Do të asfaltojmë të gjitha rrugët e bregdetit

Premtimi i qeveris pr prmirsimin e infrastrukturs rrugore po prmbushet dita-dits. Tale-Lezh sht rruga e re bregdetare, e cila sapo ka prfunduar rikonstruksionin e saj. I pranishm n inagurimin e ktij segmenti me gjatsi 9, 5 km, kryeministri Sali Berisha, ka rikujtuar edhe nj her premtimin se brenda 2

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.395Z

Ministria e Mjedisit, alarm për zjarret

Zv/ministri Meneri: Do t kemi edhe dhjet dit t nxehta. Duhetkujdes maksimal Shtimi i zjarreve n ditt e fundit t vers ka alarmuar Ministrin e Mjedisit, q sht prgjegjse edhe pr ruajtjen e pasurive pyjore t vendit. Zv/ministri i Mjedisit, paralajmroi dje t paktn edhe 10 dit t tjera t nxehta q mund t fa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.259Z

Për një princ patriark të rapsodisë

Mark Mesuli sht studiues i zellshm dhe ndriues i disa figurave t shquara t krahins s Puks dhe t Mirdits. Libri “Princi i rapsodis shqiptare” prej 440 faqesh sht i katrti n serin e botimeve t tij q synon t’i vazhdoj edhe disa t tjera n t ardhmen. Frrok Haxhia sht

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama