Rezultate te kerkimit per termin: +Mirdita

Total: 1621
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.119Z

Ndahen cmimet Mirdita

brbrShoqeria Kulturore Artistike Mirdita ka mbledhur ne Muzeun Historik Kombetar bashkepunetoret e revistes periodike me te njejtin titull per te dhene cmimet per studimin poezine tregimin prozen humorin dhe reportazhin me te mire te vitit Revista Mirdita eshte e para ne llojin saj qe u ka hapur rru

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.558Z

Mirdita, shkencëtar i vitit

Historianit Zef Mirdita iu dha shpërblimi ‘Shkencëtar i vitit 2011’ nga ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Ramë Buja. Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT), Ramë Buja mori vendim që t’i japë shpërblimin ‘Shkencëtar i vitit 2011’, profe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.263Z

Imzot Rrok Mirdita pëson hemorragji cerebrale

Kreu i Kishës Katolike, Imzot Rrok Mirdita, është shtruar me urgjencë në spital për shkak të një hemorragjie cerebrale. Mësohet se ai është ndier keq paraditen e sotme ndërsa drejtonte meshën në Kishën Katolike në Tiranë. Aktualisht, Imzot Rrok Mirdita ndodhet i shtruar në Shër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.071Z

Shuhet arkipeshkv Rrok Mirdita

Ndahet nga jeta arkipeshkvi i Tiranës dhe Durrësit, imzot Rrok Mirdita. Jeta e tij nga studimet në Zagreb, SHBA dhe kthimi në Shqipëri pas viteve ’90. Sipas rregullave të Kishës Katolike, imzot Rrok Mirdita do të prehet në kriptën e Katedrales së Shën Palit në Tiranë Arkipeshkvi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.311Z

Është ndarë nga jeta historiani Zef Mirdita

Është ndarë nga jeta në moshën 80-vjeçare, historiani dhe akademiku i njohur, Zef Mirdita. Zef Mirdita u lind në Prizren, më 13 mars të vitit 1936, ndërsa vdiq në Zagreb. Historiani Mirdita ka punuar profesor në shkollat e mesme, gjimnaz, të muzikës e të mjekësisë, ndërsa nga viti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.888Z

Rama: Pse origjina ime është edhe nga Mirdita

Ndryshe nga vitet e tjera, kryeministri Edi Rama ka vendosur që konferencën tradicionale të fundvitit ta zhvillojë në një formë tjetër, jo vetëm bashkëbisedim me gazetarët, por edhe me ndjekësit e tij në Facebook&Twitter. Një qytetar e ka pyetur kryeministrin Edi Rama në Facebook

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.395Z

Imzot Rrok Mirdita ne gjendje te rende

brbrArkipeshkvi i Durresit dhe Tiranes njekohesisht edhe kreu i Kishes Katolike Imzot Rrok Mirdita eshte shtruar qe prej dites se premte ne qendren spitalore Nene Tereza Shkak ka qene gjendja e renduar shendetesore e kreut te Kishes Katolike si pasoje e nje hemorragjie cerebrale qe Imzot Rrok Mirdi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama