Rezultate te kerkimit per termin: +Mirela +Kumbaro

Meta: total 1000 / total_found 1493 / time 0.001 / keyword[0] mirela / docs[0] 3084 / hits[0] 4315 / keyword[1] kumbaro / docs[1] 2984 / hits[1] 7171 /
Ish-ministrja tregon arsyet pse u ftua Fatos Nano në Kongresin e PS-së
  • 2019-03-22

Ish-ministrja tregon arsyet pse u ftua Fatos Nano në Kongresin e PS-së

Ish-ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro e ftuar në rubrikën Opinion në Neës24 foli për Kongresin e PS nesër, si dhe për zgjedhjet lokale të qershorit. Kumbaro u pyet për ftesën e Fatos Nanos në Kongresin e Partisë Socialiste. Ajo tha se Nano është një figurë historike e PS dhe ndaj

Samiti i Diasporës/ Shpërthen tenori i njohur: Sështë dasma e djalit të Ramës
  • 2019-03-02

Samiti i Diasporës/ Shpërthen tenori i njohur: Sështë dasma e djalit të Ramës

Ditën e djeshme në Tiranë nisi Samiti i II i Diasporës, organizuar nga qeveria shqiptare, ku marrin pjesë dhjetëra personalitete të njohura që kanë ngritur lartë imazhin e Shqipërisë në vende të ndryshme të botës. Por dhjetëra të ftuar të tjerë të ministrit të Diasporës, Pande

Gjyqtarët në një mendje me Dakon, lejohet ndërtimi në zonën arkeologjike
  • 2019-02-13

Gjyqtarët në një mendje me Dakon, lejohet ndërtimi në zonën arkeologjike

Hapet drita jeshile për ndërtime brenda zonave arkeologjike A dhe B në qytetin e Durrësit. Vendimi është marrë nga Këshilli i Ministrave më 26 dhjetor të vitit të kaluar, ndërkohë që tashmë ka nisur zbatimi me publikimin e akteve nënligjore. Sipas vendimit të firmosur nga Kryeminist

Fronti anti-Rama në PS, çtregon dashuria midis ish-ministrave?
  • 2019-02-05

Fronti anti-Rama në PS, çtregon dashuria midis ish-ministrave?

Kryeministri Edi Rama vendosi që me një të rënë të lapsit të kryejë një operacion fshesa në qeverinë e tij, e cila vegjetonte duke mos u pasuruar me figura të reja prej 5 vitesh. Në mbledhjen e Asamblesë së PS në dhjetor, Rama shkarkoi të gjithë benjaminët e tij që kishin drejtua

Kujt partie i shërben në Shqipëri, Albin Kurti?!
  • 2019-02-04

Kujt partie i shërben në Shqipëri, Albin Kurti?!

Kujt partie i shërben në Shqipëri, Albin Kurti?! Protesta e studentëve ka pasur ditën e sotme një mbështetës më shumë, Albin Kurtin. Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje në Kosovë, teksa zhvilloi këtë të hënë një bashkëbisedim me studentët e Fakultetit të Shkencave, u ka dhënë të

Kumbaro fshin lotët e shkarkimit, argëtohet mes librave dhe fëmijëve (Foto)
  • 2019-02-03

Kumbaro fshin lotët e shkarkimit, argëtohet mes librave dhe fëmijëve (Foto)

Mirela Kumbaro e ka hedhur pas krahëve përlotjen që pësoi kur kryeministri Edi Rama vendosi ta shkarkonte pas 5 vitesh nga posti i ministres së Kulturës në mbledhjen e Asamblesë së PS në prag të festimeve për Vitin e Ri. Ish-ministrja është parë e buzëqeshur në Komisionin e Medias,

FOTOLAJM/ I preku fshesa e Ramës, Nikolla-Kumbaro i rikthehen
  • 2019-01-28

FOTOLAJM/ I preku fshesa e Ramës, Nikolla-Kumbaro i rikthehen

Pas 5 viteve në detyrën e ministres, Lindita Nikollës dhe Mirela Kumbaros, dy femrave që kryeministri Edi Rama u besoi më tepër duke i bekuar me jetëgjatësi në qeveri, i janë rikthyer sot jetës si ligjvënëse të thjeshta. Nikolla dhe Kumbaro kanë nisur punën si anëtare në Komisionin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama