Rezultate te kerkimit per termin: +Mirela +Rate

Meta: total 5 / total_found 5 / time 0.000 / keyword[0] mirela / docs[0] 3084 / hits[0] 4315 / keyword[1] rate / docs[1] 323 / hits[1] 343 /
Lexime austriake në Bibliotekën Kombëtare
  • 2018-02-01

Lexime austriake në Bibliotekën Kombëtare

Në kuadër të Vitit Kulturor të Austrisë në Shqipëri, Biblioteka Kombëtare e Shqipërisë në bashkëpunim me Ambasadën Austriake në Tiranë dhe katedrat e klasat gjermanofone të qytetit të Tiranës, kanë ndërmarrë nismën kulturore të themelimit të një Klubi rinor leximi që këtë

Dante Alighieri në 750-vjetor, shqip dhe për të verbrit
  • 2015-10-14

Dante Alighieri në 750-vjetor, shqip dhe për të verbrit

"A s'asht nji andërr e bukur të japësh përkthye bukur në gjuhën tonë Dante Alighierin?Unë kam besim se do t'ia dal. S'mërzitem fort për ç'thonë bota për aftësitë e mia letrare sepse vetë Dante thonte: 'Segui il tuo corso e lascia dir le genti' që shqip tingllon: 'Vazhdo rrugën tan

No Pic available
  • 2010-03-26

Avokatët kryesisht kërkojnë para, por mohojnë bojkotin

26/03/2010 Nga gushti i kaluar pa rroga TIRANË-Avokatët e caktuar kryesisht nga gjykata në proceset penale, nuk janë paguar që nga muaji gusht i vitit 2009. Këtë fakt e pohojnë pothuaj të gjithë avokatët e kësaj kategorie, ndërkohë që vazhdojnë të jenë të gatshëm dhe në pritje

No Pic available
  • 2008-10-31

"Banda e Durresit" me avokat te rinj

Tirane- Tre te pandehurit e cilesuar si drejtues dhe kundershtare me njeri-tjetrin ne "Banden e Durresit" nuk do te mbrohen nga avokatet qe kishin zgjedhur me prokure. Kete vendim e ka marre dje trupi gjykues i kryesuar nga gjyqtarit Gurali Brahimllari. Shkak eshte bere largimi i tre mbrojtesve nga

No Pic available
  • 2008-10-31

Gjykata përjashton avokatët e Berishës, Dokles e Taullajt

Caktohen avokatë të rinj, të pandehurit pranojnë vendimin Përjashtimi, pas braktisjes disa herë të sallës së gjyqit Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi përjashtimin e tre avokatëve nga mbrojtja e të pandehurve Lulzim Berisha, Indrit Dokle e Indrit Taullaj, duke caktuar dje tre avokat