Rezultate te kerkimit per termin: +Mirela

Meta: total 1000 / total_found 2828 / time 0.001 / keyword[0] mirela / docs[0] 2828 / hits[0] 3976 /
No Pic available
  • 2017-06-26

Këta janë emrat e 73 deputetëve të rinjve nga radhët e PS-së

Tashmë kur kanë mbaruar së numëruari pjesa më e madhe e kutive të votimit, nuk pritet të ketë ndryshime në rezultatin përfundimtar për sa i përket numrit të mandateve. Kandidatët në radhët e socialistëve janë ata që kanë fituar më së shumti. Lista më poshtë është ajo e depu

No Pic available
  • 2017-06-24

Krimi zgjedhor, Shella: Numri i të pushuarve pritet të rritet pas zgjedhjeve

Deri më sot numri i të pushuarve nga puna i punonjësve të administratës shtetërore ka 100 persona, por ai do të rritet në ditë në vijim. Drejtori i institutit shqiptar për zhvillimin e sistemit të zgjedhjeve Gerti Shella në prezantimin e raportit për situatën e krimit zgjedhor veçoi

No Pic available
  • 2017-06-23

DAP nuk pranon kërkesën për pezullimin nga puna të Plarent Ndrecës

Pas KomisioniT të Shërbimit Civil, edhe Departamenti i Administratës Publike ka rrëzuar sot urdhrin e Ministres së Arsimit dhe Sportit Mirela Karabina për pezullimin nga puna të Sekretarit të Përgjithshëm të MAS, Plarent Ndreca. Edhe DAP, sikundër KSHC, e cilëson aktin e Ministres

No Pic available
  • 2017-06-23

DAP rrëzon Ministren Karabina: Të kthehen në punë dy Drejtorët e MAS

Rrëzohet urdhri i Ministres Karabina për pezullimin nga detyra të dy drejtorëve në Ministrinë e Arsimit dhe Sportit. Departamenti i Administratës Publike dhe komisioneri i sherbimit civil  bëjnë me dije se kanë hedhur poshtë urdhrin e Ministres se Arsimit dhe Sportit Mirela Karabina

DAP rrëzon urdhrin e ministres, rikthen në detyrë sekretarin e MAS-it
  • 2017-06-23

DAP rrëzon urdhrin e ministres, rikthen në detyrë sekretarin e MAS-it

DAP ka rrëzuar urdhrin e ministres teknike të Arsimit, Mirela Karabina për pezullimin nga detyra të sekretarit të përgjithshëm të MAS, Plarent Ndreca. Departamenti i Administratës Publike sqaron se akti i MAS për Plarent Ndrecën ishte pa vlerë juridike. Akti i MAS për Plarent Ndrecën,

No Pic available
  • 2017-06-21

Zëvendësi i Karabinës: Ministrja të mos kalojë kompetencat me kontrollet

Zëvendës/Ministri i Arsimit, Gerti Janaqi, i ka kërkuar Ministres teknike Mirela Karabina të mos kalojë kompetencat ligjore lidhur me kontrollet e Drejtorive Arsimore Rajonale vetëm pak ditë para provimit të fundit të matyrës shtetërore. Sipas Janaqit, kontrollet e tepërta konfuzojnë pr

No Pic available
  • 2017-06-20

MAS kallëzon 6 përgjegjës të Zyrave Arsimore dhe 4 drejtorë shkollash

Ministria e Arsimit dhe Sportit ka kërkuar nisjen e procedimit disiplinor për 10 drejtues arsimorë, me arsyetimin e përfshirjes në fushatë elektorale.  Ministrja teknike e Arsimi Mirela Karabina kallëzoi gjashtë përgjegjës zyre në drejtoritë rajonale dhe 4 drejtorë arsimi. Njoftimi