Rezultate te kerkimit per termin: +Mirush +Kabashi

Meta: total 368 / total_found 368 / time 0.000 / keyword[0] mirush / docs[0] 515 / hits[0] 779 / keyword[1] kabashi / docs[1] 1359 / hits[1] 2422 /
No Pic available
  • 2016-03-19

Schmitt interpreton zotin Ibrahim në Tiranë

Aktiviteti Shkrimtari  dhe dramaturgu i njohur francez, Eric-Emmanuel Schmitt, do të jetë në Tiranë  më 23 mars për të prezantuar veprën e tij në shqip Odiseja nga Bagdadi (botimet Toena).Për Veprën e Schmitt-it do të referojë shkrimtari Ylljet Aliçkaj. Ndërsa aktori Kristian Korove

Dessins en liberté, ekspozitë-homazh lirisë së shtypit
  • 2016-03-17

Dessins en liberté, ekspozitë-homazh lirisë së shtypit

"Dessins en liberté"- "Vizatim i lirë", kështu titullohet ekspozita që do të hapë edicionin e radhës së Pranverës Frankofone. Një homazh për shtypin dhe fjalën e lirë, pas goditjes që ai pësoi një vit më parë në Paris. Pas sulmeve terroriste kundër gazetës satirike "Charlie Heb

UET ringjall kritikën shqipe, letra nga Parisi e Kadaresë
  • 2016-01-29

UET ringjall kritikën shqipe, letra nga Parisi e Kadaresë

"Dita Kadare në UET" shënoi me disa aktivitete me rastin e datëlindjes së shkrimtarit të madh Me rastin e 80 vjetorit të shkrimtarit të madh, Ismail Kadare, Universiteti Europian i Tiranës organizoi dje "Ditën e Kadaresë në UET" që shënoi prezantimin e Qendrës së Studimeve të Letë

Kreu i Shtetit shqiptar vlerëson Shoqatën Kulturore Atdhetare Labëria me Dekoratën Nderi i Kombit
  • 2015-12-22

Kreu i Shtetit shqiptar vlerëson Shoqatën Kulturore Atdhetare Labëria me Dekoratën Nderi i Kombit

21 dhjetor 2015 Në një ceremoni solemne Kreu i Shtetit, Sh. T. Z. Bujar Nishani vlerësoi sonte me Dekoratën "Nderi i Kombit", në 24-vjetorin e themelimit të saj Shoqatën Kulturore Atdhetare "Labëria" "Për ndjenjën e lartë patriotike, për forcimin e unitetit kombëtar dhe frymën e solid

'Urime ditëlindjen Komandant', nga Leonora Jakupi, Mirush Kabashi dhe Linart Muja (VIDEO)
  • 2015-11-28

'Urime ditëlindjen Komandant', nga Leonora Jakupi, Mirush Kabashi dhe Linart Muja (VIDEO)

Ky projekt është i realizuar nga kompozitori Fatmir Muja i cili titullohet "Urime ditëlindjen Komandant", të recituar nga Leonora Jakupi, Mirush Kabashi dhe Linart Muja. Autori i këtij dokumentari Fatmir Muja thotë se ky projekt ka qenë një dhuratë dhe një dedikim i vogël për ditëlindje

“Urime ditëlindjen Komandant”, nga Leonora Jakupi, Mirush Kabashi dhe Linart Muja (VIDEO)
  • 2015-11-28

“Urime ditëlindjen Komandant”, nga Leonora Jakupi, Mirush Kabashi dhe Linart Muja (VIDEO)

Ky projekt është i realizuar nga kompozitori Fatmir Muja i cili titullohet “Urime ditëlindjen Komandant”, të recituar nga Leonora Jakupi, Mirush Kabashi dhe Linart Muja. Autori i këtij dokumentari Fatmir Muja thotë se ky projekt ka qenë një dhurat&

Artistë e intelektualë, bashkë për promovimin e tolerancës dhe bashkëjetesës
  • 2015-11-20

Artistë e intelektualë, bashkë për promovimin e tolerancës dhe bashkëjetesës

TIRANË, 19 Nëntor/ATSH-Arbi Fortuzi/-. Artistë, intelektualë dhe gazetarë të shumtë ishin pjesë e tryezës së rrumbullakët të zhvilluar nga Universiteti Bedër, në kuadër të nismës globale universitare kundër ekstremizmit të dhunshëm, nismë kjo e iniciuar nga Shtëpia e Bardhë dh