Rezultate te kerkimit per termin: +Mishrat

Meta: total 157 / total_found 157 / time 0.000 / keyword[0] mishrat / docs[0] 157 / hits[0] 213 /
Alzheimeri, fshihet prapa një bakteri që kalon nga mishrat në tru?
  • 2019-02-07

Alzheimeri, fshihet prapa një bakteri që kalon nga mishrat në tru?

Në studim hipoteza se proteinat jonormale të pranishme tek ata që vuajnë nga sëmundja janë në fakt një formë e mbrojtjes kundër një infeksioni gingival Një hipotezë e re mbi shkaqet e mundshme të sëmundjes Alzheimer ndryshon krejtësisht kartat në tavolinë: në rrjedhën e sipërme

Pesë aroma të këqija të trupit që nuk duhet të injorohen
  • 2019-01-26

Pesë aroma të këqija të trupit që nuk duhet të injorohen

Pas një stërvitjeje shumë impenjative ose pasi kemi ngrënë një hamburger me qepë, ata përreth nesh nuk mund ti mbijetojnë aromës që nxjerrim. Në të vërtetë, në shumicën e rasteve, një dush i këndshëm, pak deodorant dhe një pastë dhëmbësh mund të zgjidhnin situatën. Por, nuk

Dhëmbë të bardhë, ushqimet e duhura dhe ato që duhen shmangur
  • 2018-10-05

Dhëmbë të bardhë, ushqimet e duhura dhe ato që duhen shmangur

Të gjithë e dimë që në fakt ne jemi çfarë hamë. Por kjo teori është edhe më e saktë kur bëhet fjalë për dhëmbët dhe mishrat e dhëmbëve. Prandaj duhet të kemi vërtet kujdes se çfarë hamë Nëse do të kesh dhëmbë të bardhë, atëherë vendosni në tryezë ushqime që favori

Çfarë ndodh me trupin tonë kur ndezim një cigare?
  • 2018-09-27

Çfarë ndodh me trupin tonë kur ndezim një cigare?

Pirja e duhanit është përgjegjës për 85% të rasteve të kancerit të mushkërive dhe 70% të atyre në fshikëz. Mund të shkaktojë sëmundje serioze kardiovaskulare dhe respiratore. Te meshkujt mund të shkaktojë impotencën. Po ju listojmë dëmet që mund të shkaktojë pirja e cigares. 

9 simptomat e diabetit që ndoshta nuk i dinit
  • 2018-08-11

9 simptomat e diabetit që ndoshta nuk i dinit

Ju vjen erë e keqe nga goja dhe keni karies të shpeshtë? Mund të jetë diabet Simptomat e diabetit janë të gjitha rreptësisht të varura nga dukuria e hiperglikemisë dhe shpesh kanë efekte të mëdha negative për organizmin. Ndërhyrja në kohë është thelbësore për diagnozën e hershm

Diabeti, ja yndyrat që na bëjnë keq dhe ato të dobishmet
  • 2018-07-20

Diabeti, ja yndyrat që na bëjnë keq dhe ato të dobishmet

A mendoni se duke ngrënë ëmbëlsira shkaktohet diabeti? E keni gabim, sepse konsumi i tepruar i yndyrës është një faktor rreziku shumë më i keq. Kjo shpjegohet nga ekspertë të Shoqërisë Italiane të Diabetologjisë (SID) në një dokument konsensusi mbi yndyrat dhe diabetin, duke vënë

Jo vetëm djersa, të gjitha gjërat që shkaktojnë aroma të këqija
  • 2018-06-19

Jo vetëm djersa, të gjitha gjërat që shkaktojnë aroma të këqija

Aromë e keqe pas një darke me bazë hudhrën? Djersë e pakëndshme pas një sesioni në palestër? Shumë faktorë që shkaktojnë erë të pakëndshme janë të njohur dhe të zakonshëm, por ka të tjerë që nuk i prisnim. Disa këshilla se si ta zgjidhim problemin. Nuk thaheni mirë pas dushi