Rezultate te kerkimit per termin: +Misioni

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.070Z

OSBE, misioni kryesor ne Kosove

Misioni i OSBE-se ne Kosove eshte misioni me i madh i kesaj organizate. Dhjetorin e kaluar, Keshilli i Perhershem e vazhdoi mandatin deri me 31 janar te ketij viti. Pas kesaj, mandati do te vazhdohet automatikisht, pervec nese ndonje shtet anetar kundershton me shkrim. Sic eshte thene, ky mision ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:14.755Z

Snouden Misioni u permbush

Ish-kontraktori i Agjencisë Kombëtare të Sigurisë në Shtetet e Bashkuara, Eduard Snouden, autor i rrjedhjes së dhjetra dokumenteve sekrete mbi programin e përgjimit të kësaj agjencie, thotë se ka arritur objektivin e tij. Në një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:29.600Z

Misioni i ODIHR ne Tirane

Misioni afatgjatë i vëzhgesve të ODHIR ka mbërritur në Tiranë për të nisur procesin e monitorimit të parapregatitjeve të zgjedhjeve. Misioni i ODHIR-it me një ekip prej 15 ekspertësh e që drejtohet nga amerikania Conny McCo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.708Z

Mbyllet misioni i stimuluar në Mars

Itali, 5 nëntor NOA - Është mbyllur misioni i parë i stimuluar në Mars. Është hapur dera e “anijes hapësinore të sajuar” të eksperimentit Mars 500 dhe pas 520 ditësh izolim janë arritur të nxirren 6 astronautët, mes të cilëve d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.097Z

Përfundon zyrtarisht misioni i OKB në Siri

Gazeta ShqipMisioni vëzhgues i Kombeve të Bashkuara në Siri ka përfunduar zyrtarisht në mesnatë, në përputhje me vendimin e javës së kaluar të Këshillit të Sigurimit. Një ekip prej 300 vëzhguesish ishte vendosur në Siri për të monitoruar armëpushimin ndërmjet forcave qeveritare d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.612Z

OSBE- ODIHR, vjen misioni i parë vëzhgues

Misioni përbëhet nga 30 anëtarë dhe drejtohen nga britanikja Odri Glover. Ata do të monitorojnë të gjitha etapat e fushatës zgjedhore, procesin e përgatitjes së infrastrukturës si dhe pasqyrimin mediatik të fushatës. TIRANE-Mbërriti në Shqipëri misioni i parë vëzhgues afatgjat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.131Z

Kush eshte Misioni Eleonore

Misioni Shenjteror Eleonore, e ka emertesen zyrtare Lidhja Hyjnore e Vakefit te Shenjte Eleonore dhe eshte themeluar me 20 korrik 1987. sipas te dhenave zyrtare te tij, "Misioni erdhi permes nje komunikimi pergjate kontaktit te pare Spiritual te Zonjes se Shpirtit me Entitetin. Ne kete takim spiritu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama