Rezultate te kerkimit per termin: +Misioni

Meta: total 1000 / total_found 16430 / time 0.007 / keyword[0] misioni / docs[0] 16430 / hits[0] 22030 /
ÇLIRIMI I SHTETIT NGA KRIMINALIZIMI, KRYEKAUZË E OPOZITËS
  • 2019-04-02

ÇLIRIMI I SHTETIT NGA KRIMINALIZIMI, KRYEKAUZË E OPOZITËS

Nga Petrit Vasili Shteti për shkak të puçit politik të kapjes nga Rilindja është shpërbërë strukturalisht,juridikisht dhe moralisht. Kryekauza e opozitës është natyrshëm vetëm e vetëm një: çlirimi i shtetit nga kapja dhe kriminalizimi përmes votës së lirë. Ringritja e shtetit n

No Pic available
  • 2019-04-02

Enrico Cuccia, mendja financës italiane me origjinë shqiptare

Lindi në Romë më 24 nëntor 1907 nga prindër siçilianë. Familja e të atit ishte me origjinë arbëreshe nga Ora e Shqiptarëve dhe Mexojuzoja. Pas diplomimit në drejtësi hyn në Iri, i dislokuar pranë selisë së Londrës. Detyra e parë me rëndësi është në Bankën e Italisë (marrja

Gazetari i Edi Ramës, Muç Nano: Se votoj më! Ai ka mbaruar, duhet të ikë
  • 2019-03-31

Gazetari i Edi Ramës, Muç Nano: Se votoj më! Ai ka mbaruar, duhet të ikë

Gazetari dhe analisti Mustafa Nano është etiketuar shpesh si gazetari i Edi Ramës, por në një intervistë për Roland Qafokun ai ka thënë se kjo gjë e acaron, pasi kurrë nuk i ka shërbyer pushtetit. Teksa ka rrëfyer raportin e tij me kryeministrin dhe bisedën e fundit me të, Nano ka the

Elvis Naçi kandidat për kryetar Bashkie në Tiranë? Imami zbulon të vërtetën: Do u shërbej shqiptarëve!
  • 2019-03-29

Elvis Naçi kandidat për kryetar Bashkie në Tiranë? Imami zbulon të vërtetën: Do u shërbej shqiptarëve!

Imami i njohur, Elvis Naçi ka hedhur poshtë pretendimet e ngritura në disa media online në lidhje me kandidimin e tij si kryetar Bashkie në Tiranë. Naçi deklaroi live në emisionin Shqiptarët për shqiptarët në News 24 se asnjëherë nuk ka menduar të merret me politikë dhe kurrë nuk d

Skandal në Sindikatën e Arsimit: Jemi të majtë, se shajmë qeverinë!
  • 2019-03-26

Skandal në Sindikatën e Arsimit: Jemi të majtë, se shajmë qeverinë!

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së hënës politizimin e sindikatave në Shqipëri. Nëse në vendet fqinje, apo ato perëndimore, protestat dhe grevat udhëhiqen nga sindikatat, në vendin tonë ato janë totalisht të politizuara. Madje, marrin udhëzime nga partitë, qoftë të majta apo të dja

No Pic available
  • 2019-03-22

Vriten dy ushtarë amerikanë në Afganistan

Forca e NATO-s në Afganistan tha se dy ushtarë amerikanë u vranë gjatë kryerjes së një operacioni. Në një deklaratë të lëshuar të premten, NATO nuk i publikoi emrat e viktimave dhe nuk dha detaje të tjera. Dhuna në Afganistan vazhdon, edhe pse militantët talibanë po mbajnë negociat

NASA: Asteroidi Bennu ka përbërësit e nevojshëm për jetën
  • 2019-03-20

NASA: Asteroidi Bennu ka përbërësit e nevojshëm për jetën

Materialet e pasura me karbon, të domosdoshme për ndërtimin e tullave të jetës, mund të kishin mbërritur në Tokë me ndikimin e asteroideve me një përbërje të ngjashme me atë të Bennu, fosili i Sistemit Diellor të studiuar nga misioni Osiris Rex i NASA-s dhe i përshkruar në shtatë