Rezultate te kerkimit per termin: +Misja

Meta: total 1000 / total_found 1308 / time 0.000 / keyword[0] misja / docs[0] 1308 / hits[0] 1648 /
No Pic available
  • 2017-06-13

Ministri i Drejtësisë firmos shkarkimin e dy drejtorëve, emëron 12 të tjerë në burgje e hipoteka

Të tjera shkarkime në administratë. Ministri i Drejtësisë Gazmend Bardhi, ka shkarkuar sot nga detyra Drejtorin e burgut Vlorë Bashkim Habilaj, si dhe Drejtorin e IEVP Fushë-Krujë z. Albert Malaj, me motivacionin e braktisjes së detyrës dhe keqmenaxhimit të institucionit. Po kështu janë

No Pic available
  • 2017-06-12

Shkarkohen drejtorët e burgjeve në Vlorë dhe Fushë Krujë

Ministri i Drejtësisë shkarkon Drejtorin e IEPV Vlorë Bashkim Habilaj dhe  drejtorin e IEPV Fushë Krujë Albert Malaj. Ministri Bardhi bën me dije se shkarkimi është bërë për braktisje të detyrës dhe keqmenaxhim të institucionit. Drejtori i IEVP Vlorë, pa asnjë arsye të përligj

Fotot e Marubit, qosheve të fshehura të qytetit
  • 2017-06-09

Fotot e Marubit, qosheve të fshehura të qytetit

Arti i rrugës ka zgjedhur këtë herë foto të Marubëve për t’i shndërruar në imazhe që qarkullojnë nëpër qytet. Dy të rinj shkodranë, vajza me gërsheta që I bien deri në fustanin e bardhë dhe djaloshi me një kostum me prerje të kohës, realizuar vite më parë nga Marubi mun

No Pic available
  • 2017-06-08

Arkiva e Marubit zbret në rrugicat karakteristike

Fotografitë e arkivës së Marubit në Shkodër do të përshtaten nga artistët e rinj me stilin e artit të rrugës për t’u vendosur më pas në rrugicat karakteristike të qytetit. Ky projekt që sapo ka nisur në Shkodër, e shndërron Arkivën e Marubit të aksesueshme për të gjithë

U shkarkuan nga ministri teknik i PD, tre drejtorët e LSI-së e denoncojnë
  • 2017-06-06

U shkarkuan nga ministri teknik i PD, tre drejtorët e LSI-së e denoncojnë

Tre drejtorë burgjesh, të shkarkuar nga detyra për përfshirje në fushatë elektorale, Etnor Krakulli i IEPV Fier, Fatjon Fanaj i IEVP Jordan Misja Tiranë dhe Ahmet Bala i IEVP Rrogozhinë, të tre nga radhët e LSI-së e cilësojnë të paprecedentë dhe të paligjshëm shkarkimin e tyre. Ata

No Pic available
  • 2017-06-04

Ministri i Drejtësisë pezullon dhe kallëzon në Prokurori 8 zyrtarë të lartë

Ministri teknik i Drejtësisë, Gazment Bardhi, shkarkoi nga detyra dhe kallëzoi në prokurori  8 zyrtarë të lartë të Zyrës së Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme, Sistemit të Burgjeve dhe Zyrës së Përmbarimit. Zyrtarët e lartë akuzohen për veprën penale të përfshirjes në ku

No Pic available
  • 2017-06-03

Furtunë në Drejtësi, shkarkohen edhe 5 drejtorë burgjesh

Ministri i Drejtësisë, Gazmend Bardhi shkarkon dhe kallëzon në Prokurori 8 zyrtarë të lartë të Zyrës së Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme, Sistemit të Burgjeve dhe Zyrës së Përmbarimit. Ata akuzohen për përfshirje në fushatë zgjedhore të një subjekti zgjedhor n