Rezultate te kerkimit per termin: +Misteri

Total: 1925
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.283Z

Misteri: Nga e marrin formën shkëmbinjtë ranorë?

Skulpturat natyrore të shkëmbinjve ranorë tërheqin çdo vit mijëra turistë nga e gjithë bota. Tani ka një përgjigje për formën e tyre Gjeologët kanë zbuluar sekretin që u jep gurëve ranorë formën e tyre monumentale: shkaktar është graviteti. Duke studiuar kube rëre në labora

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.876Z

MISTERI/ Mumje në Mars?

Fytyra e Zotit, një mi, iguana dhe tashmë një sarkofag. Misteret rreth planetit Mars sa vijnë e shtohen. Së fundmi është publikuar një video ku shihet një shkemb në planetin e Kuq në formë sarkofagu. Sarkofagët përdoreshin në Egjiptin e lashtë për të varrosur faraonët. Shumë p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.248Z

Zgjidhet misteri i dunave të çuditshme

Shkenca Misteri i një prej panoramave më të çuditshme në planet, dunat e vogla të njohura si Mima u zgjidh, bëjnë të ditur shkencëtarët. Këto anormalitete gjeologjike janë kodra të vogla që mbulojnë sipërfaqe të mëdha toke. Por shkencëtarët e kanë pasur të pamundur tu japin n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:48.223Z

Misteri i aktit të pavarësisë

Share Kopja e aktit te pavaresise Shqipëria mbush 99 vjet pavarësi këtë 28 nëntor, por dokumentin origjinal me të cilin u zyrtarizua ky akt ne ende nuk e kemi! Madje, nuk kemi as fotografi nga çasti i firmave atë dite në Vlorë! Nevila Nika, drejtuese e Arkivit të S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.453Z

Wikileaks misteri i Zharres

Misteri i se vertetes per te cilen pretendon edhe Wikileaks se ka dyshime per nje konflikt mes dy kompanive te naftes ne Shqiperi fshihet tek nje pus ne komunen e Zharres ne Fier qe banoret dhe naftetaret e njohin si pusi me numrin 646. Sot ky pus eshte mbyllur por deri nga mesi i vitit 2

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.536Z

Zbulohet misteri i forcave speciale të huaja në Tiranë

Një ditë më parë, gazetari Artan Hoxha postoi disa foto, ku shihesh disa forca speciale të huaja, në një nga hotelet e Tiranës. Ai shprehej i shqetësuar për praninë e tyre në Tiranë. Por, burime pranë Ministrisë së Mbrojtjes bënë me dije se nuk ka asgjë misterioze. Bëhet fjal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.494Z

Misteri: Një pemë Krishtlindje në spitalin e braktisur

Një fotografi e një peme të Krishtlindjes që shkëlqente në dritaren e një spitali të braktisur, ka pushtuar internetin pak minuta pas publikimit. The Sun raporton se fotografia e postuar në Facebook nga Lisa Walley Staggs, e cila punon si infermiere në një spital që gjendet përball n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama