Rezultate te kerkimit per termin: +Misuri

Meta: total 185 / total_found 185 / time 0.000 / keyword[0] misuri / docs[0] 185 / hits[0] 220 /
No Pic available
  • 2017-06-06

Vrau merimangën, ndodh e paparashikueshmja

Një video e publikuar në rrjetin e famshëm të Liveleak, tregon momentin kur një burrë vret një merimangë. Deri këtu nuk është diçka e pazakontë, por më pas nga trupi i saj dalin rreth 100 të tilla. Videoja është filmuar në Saint Charles, Misuri, në Shtetet e Bashkuara të Amerikë

No Pic available
  • 2016-12-05

Kur gjarpri gëlltit dorezën e derës

Një gjarpër kishte nevojë për një operacion në stomak pasi gëlltiti një dorezë dere. Gjarpri përdorej për të kapur brejtësit jashtë kafazit të pulave në kopshtin e një familjeje në Ballwin, Misuri. Familja kishte vendosur një dorezë dere të bardhë në tokë si një maskim veze

Çfarë ka ndodhur më 30 nëntor?
  • 2016-11-30

Çfarë ka ndodhur më 30 nëntor?

1782 – Britania njeh paraprakisht pavarësinë e Shteteve të Bashkuara, gjatë bisedimeve në Paris, të cilat përfunduan pas 1 viti me njohjen e plotë përfundimtare të shtetit të ri në hemisferën perëndimore. Historianët shpesh kanë komentuar se traktati i Parisit ishte shumë buj

FOTOT/ Nëna i shndërron vajzat në yje Instagrami, por rrjeti shpërthen me zemërim ndaj saj
  • 2016-11-30

FOTOT/ Nëna i shndërron vajzat në yje Instagrami, por rrjeti shpërthen me zemërim ndaj saj

Një nënë e dy vajzave ka menduar ti shndërrojë vajzat e saj në yje Instagrami. Courtney McCutcheon nga Misuri, SHBA, poston vazhdimisht foto të vajzave në Instagram. Ajo u mëson si të bëjnë makijash dhe të provojnë veshje të ndryshme. Faqja e saj është bërë mjaft popullore, po

No Pic available
  • 2016-11-08

Amerika voton per presidentin e 45-te

var fbShare url httpvizionplusalamerika-voton-per-presidentin-e-45-tesize smallbrbrAmerikanet votojne kete te marte per te zgjedhur presidentin e 45-te historise se tyre pas nje gare te ethshme dhe shume te ashper mes demokrates Hilari Klinton dhe Donald Tramp Qendrat e votimit hapen dhe mbyllen m

No Pic available
  • 2016-11-04

Çfarë ka ndodhur më 4 nëntor?

1770 – Lindi François Charles Hugues Laurent Pouqueville – diplomat francez, shkrimtar, eksplorues, mjek dhe historian. Aristokrat, monarkist, që ndihmoi revolucionin, pastaj u nda prej tij; për dy vjet rob i sulltanit, pastaj konsull i përgjithshëm i Bonapartit në Janinë, pranë

No Pic available
  • 2016-10-11

Çfarë ka ndodhur më 11 tetor?

1687 – Hungaria pranon sovranitetin e perandorisë habsburge të Austrisë. Më pak se dy shekuj më vonë, ndërsa perandoria ndodhej përballë rrezikut nga Prusia, Hungaria përfitoi nga rasti dhe kërkoi ndarje të plotë nga Austria. Por Perandori Franz Joseph I i Austrisë doli me propoz