Rezultate te kerkimit per termin: +Mitrovicn

Total: 3
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.480Z

Komisioneri për Zgjerim në BE, Fule viziton sot Kosovën

N qendrimin e tij dy-ditor, Fyle do t takohet me krert m t lart t vendit, si Kryeministrin Hashim Thai, e prfaqsuesit ndrmkombtar n Prishtin. E po kshtu, do t pruroj ndrtesn e re t Ministris s Punve t Brendshme, e financuar nga BE-ja, Pikn informative n Mitrovicn Veriore dhe kompleksin afarist n Zve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.325Z

Gjermani, zra t ndryshm pr Mitrovicn

Gjendja aktuale n Kosov pas sulmit t s shtuns n pjesn veriore t Mitrovics, reagimet e Beogradit zyrtar ndaj deklarats s Marti Ahtisarit pr 'fajin e serbve si popull' dhe procesi i negociatave shqiptaro-serbe n Vjen jan temat pr t cilat flasin zdhnsi i Ministris s jashtme gjermane Martin Jger, eksper

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.865Z

Meta: Garantoj shqiptarët për heqjen e vizave brenda 2010

Zvends kryeministri dhe minsitri i Jashtm Ilir Meta mbshtet deklaratat e euro-parlamentares Doris Pack, e cila gjat debateve n Parlamentin Europian pr vendet e Ballkanit Perndimor ka mbshtetur futjen n BE t Shqipris dhe Bosnje-Hercegovins. Ilir Meta, Ministr i Jashtm “Jam i sigurt q brenda k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.184Z

AAK-ORA prkrahin Spahiun n balotazh

Aleanca pr Ardhmrin e Kosovs dhe Partia ORA n Mitrovic bn t ditur sot se n zgjedhjet e t diels pr balotazh do ta prkrahin kandidatin e koalicionit AKR-LDD pr kryetar komune, Nexhmedin Spahiu. Pasi ka vizituar sot selit e dy degve, Spahiu konfirmoi para gazetarve se ka marr prkrahjen nga kto dy part

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.155Z

Intensifikohet fushata

Ndodhi t martn q pr her t par, Hashim Thai t arsyetohet pr vonesn. Ishte nisur pr n Kamenic pr tfushat pr Begzad Sinanin, t cilin e pret nj gar e vshtir n betejn prfundimtare pr Kryetar komune dhe, ndrkoh i kishte dal nj rrug tjetr. Kur ka ardhur n salln e Shtpis s kulturs s qytetit, Thai ka krkuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.387Z

Prsri, fjala e popullit

Kur akrepat e ors kan shnuar orn 00:00 t dits s shtun, ka filluar edhe zyrtarisht heshtja parazgjedhore pr raundin e dyt. Partit politike pr nj jav sa ka zgjatur fushata, kan vazhduar t krkojn votat e qytetarve n kmbim t nj jete m t mir. Partit politike konkurroj n 21 komuna t Kosovs. N shumicn pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.343Z

N Kroin e Vitakut, kthehen familjet e para

Kryeministri i Kosovs, Hashim Thai, t premten ka vizituar familjet e para q jan kthyer ne pronat e tyre n lagjen Kroi i Vitakut n veri t Mitrovics, ku premtoi se qeveria do t bj do gj q sht e mundur pr rikthimin e t gjith t shprngulurve nga veriu, dhe njkohsisht i ftoi banort e ksaj lagjeje t rikthe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama