Rezultate te kerkimit per termin: +Mitrovics

Total: 48
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.635Z

Prurohet kirurgjia n Spitalin e Mitrovics

N Spitalin Rajonal t Mitrovics Dr. Sami Haxhibeqiri, sot u pruruan repartet e reja t kirurgjis. Spitali Rajonal i Mitrovics, i cili sht rehabilituar me investime t prbashkta t Qeveris s Norvegjis, Ministris s Shndetsis dhe Komuns s Mitrovics, ka rreth 14 mij metra katror dhe 200 shtretr. Ministr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.326Z

Decentralizimi dhe banort e Mitrovics

M shum se 6 muaj kan kaluar q kur kan filluar bisedimet mbi decentralizimin n Vjen, pjes e t cilave bisedime ka qen edhe reformimi i pushtetit lokal t Mitrovics. Por, banort e ktij qyteti din fare pak, apo aspak rreth ktij procesi. Faton Jonuzi, nj i ri nga pjesa jugore e Mitrovics, ka prcjell vaz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.951Z

Berner: Jo prekjes së Pakos Ahtisaari

Zyra e ICO-s n Prishtin Nj zdhns i Zyrs Civile Ndrkombtare (ICO), Kai Mueller-Berner ka ln t kuptohet se nuk do t ket modifikim t planit t Ahtisaarit pr veriun. N nj intervist pr BBC-n, Berner ka thn se ky plan parasheh kompetenca m t mdha pr komunn e re t Mitrovics Veriore me shumic serbe dhe nj r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.345Z

AKR dislokon shtabin zgjedhor n Mitrovic

Aleanca Kosova e Re (AKR) njoftoi sot se ka vendosur q shtabin zgjedhor ta dislokoj n Mitrovic, komuna e vetme ku kjo parti do t garoj n balotazh. Nnkryetari Ibrahim Gashi tha se kjo zhvendosje sht n funksion t mbshtetjes politike dhe logjistike t degs s AKR-s n Mitrovic, pr raundin e dyt t zgjedhj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.435Z

Dyshime edhe n Mitrovic

Shtabi zgjedhor i kandidatit t Koalicionit AKR-LDD pr Kryetar t Mitrovics, Nexhmedin Spahiut, nprmjet nj komunikat pr media, ka thn se janfalsifikime t procesverbaleve nga ana e PDKs gjat balotazhit. Sipas tyre, falsifikimet e procesverbaleve jann Tunel t Par t Mitrovics. N pikn 1116/02R, n Tune

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.142Z

Tensionohet sërish situata në veri të Mitrovicës

N mngjesin e sotm sht plagosur me arm deputeti serb i Kuvendit t Kosovs. Petar Miletic ishte nisur me makinn e tij pr n pun kur persona t panjohur kan qlluar katr her n drejtim t tij. Miletic sht shtruar n spitalin rajonal t Mitrovics dhe sht jasht rrezikut pr jetn. Zdhnsi i policis s Kosovs, Besim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.108Z

Kryeministri: Edhe 200 shtëpi në Përroin e Vitakut

Mitrovica e Veriut, Thai premton kthimin e shqiptarve Jan 20 familje t kthyera n veri t Mitrovics, n lagjen “Kroi i Vitakut”, me rreth 100 antar, q aktualisht bjn jet plotsisht normale, pa as m t voglin problem t siguris, n shtpit e rindrtuara nga qeveria e Kosovs dhe Komuna e Mitrovics

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama