Rezultate te kerkimit per termin: +Mitsotakis

Meta: total 44 / total_found 44 / time 0.000 / keyword[0] mitsotakis / docs[0] 44 / hits[0] 112 /
A FUTET GREQIA NË KRIZË PAS LARGIMIT TË KAMENOS?
  • 2019-01-15

A FUTET GREQIA NË KRIZË PAS LARGIMIT TË KAMENOS?

Nga: Jannis Papadimitriou Ndarja ishte e shpejt dhe pa dhimbje, por e prgatitur mir. Pas vizits n kish, ministri i Mbrojtjes doli prpara kamerave t dieln (13.01),lidhur me takimin me kryeministrin e majt Alexis Tsipras. Biseda zgjati vetm dyzet minuta. N deklarata t veçanta, t dy politikant falënd

Pas sulmeve ndaj Shqipërisë, Mitsotakis do vizitojë minoritetin grek
  • 2018-12-20

Pas sulmeve ndaj Shqipërisë, Mitsotakis do vizitojë minoritetin grek

Pas një debati të ashpër për çështjen e minoritetit grek në Parlament, përballë kryeministrit Aleksis Tsipras gjatë diskutimit të buxhetit të parë të Greqisë pas daljes nga kriza ekonomike, lideri i opozitës helene,  Qirjakos Mitsotakis ka vendosur të zhvillojë një vizitë në Sh

Kaçifas, kryeopozitari grek për mediat serbe: Ishte vrasje!
  • 2018-11-12

Kaçifas, kryeopozitari grek për mediat serbe: Ishte vrasje!

Pavarësisht se kanë kaluar disa ditë nga ceremonia e varrimit të minoritarit grek Konstandinos Kaçifas, që u vra në shkëmbim zjarri me forcat RENEA pasi kishte qëlluar më parë mbi policinë lokale, në Greqi ai vijon të mbetet një temë e nxehtë. Për Kaçifas ka folur të hënën edhe

Pakti Shqipëri-Greqi, Idrizi: Përmbushëm agjendën e grekëve
  • 2018-09-11

Pakti Shqipëri-Greqi, Idrizi: Përmbushëm agjendën e grekëve

Marrëdhëniet diplomatike Shqipëri-Greqi dhe pakti politik mes dy vendeve ka qenë temë dite në emisionin Top Talk të gazetarit Denis Dyrnjaja, ku i ftuar për këtë të martë ka qenë kryetari i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi. Zoti Idrizi ka komentuar fillimisht laj

No Pic available
  • 2018-02-03

MAQEDONIA DHE GREQIA TË BASHKUARA NË GRINDJEN PËR EMRIN

Të dielën në Athinë qindra mijëra vetë duan të demonstrojnë kundër një kompromisi lidhur me çështjen e emrit të Maqedonisë. Po kthehet nacionalizmi në Greqi? Ishte demonstrata më e madhe në historinë greke të pasluftës: Mbi njëmilionë vetë protestuan në shkurt 1992 në Selani

No Pic available
  • 2017-11-02

Himara, opozita greke kërkon ndërhyrjen e BE, i shkruan letër Hahn

Kryetari i Demokracisë së re, partisë më të madhe opozitare greke, Kyriakos Mitsotakis, ka kërkuar që Brukseli të marrë në konsideratë zhvillimet në Himarë, gjatë shqyrtimit të ecurisë së Shqipërisë në procesin drejt anëtarësimit në Bashkimin Europian. Shefi i opozitës greke

Ankesë për Himarën, lideri i opozitës greke i shkruan Hahn-it
  • 2017-11-02

Ankesë për Himarën, lideri i opozitës greke i shkruan Hahn-it

Kreu i konservatorëve grekë Kyriakos Mitsotakis në një letër dërguar komisionerit Europian për Zgjerimin Johanes Hahn, i ka shprehur atij shqetësimin për gjendjen që po përjeton miniroteti etnik grek në Shqipëri. Sipas kryetarit të Demokracisë së Re, vitet e fundit organet shqiptare

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama