Rezultate te kerkimit per termin: +Mittwoch

Meta: total 92 / total_found 92 / time 0.000 / keyword[0] mittwoch / docs[0] 92 / hits[0] 95 /
Top Story, kompania pirate ANFAB ushtron aktivitet të paligjshëm në Korçë
  • 2019-04-10

Top Story, kompania pirate ANFAB ushtron aktivitet të paligjshëm në Korçë

Top Story udhëtoi në fshatin Podgorie të rrethit të Korçës. Këtu është edhe qendra, prej nga shpërndan sinjalin kabllori piratues ANFAB. Ai është i shtrirë në disa fshatra të tjera, që i përmbledh Njësia Administrative Vreshtas. Hapi i parë që Top Story bëri në këtë rast, ish

Juristi tregon format më të sofistikuara të piraterisë televizive
  • 2019-04-10

Juristi tregon format më të sofistikuara të piraterisë televizive

Pirateria televizive merr forma të ndryshme, nga më të sofistikuarat. Ka dy forma për të piratuar. E para përmes formës digjitale dhe e dyta përmes internetit. Doja të ndalesha pak te platforma e dytë, e cila është më e shpeshtë dhe më e vështirë për tu luftuar, pasi përmes plat

Top Story, pirateria televizive në Pogradec. Ja kompania e paligjshme
  • 2019-04-10

Top Story, pirateria televizive në Pogradec. Ja kompania e paligjshme

Top Story ka udhëtuar për në Çërravë, një fshat shumë afër Pogradecit. Si njësi adiministrative, Çërrava përmbledh 10 fshatra. Sipas listës së Autoriteti të Mediave Audiovizive (AMA), shërbimin televiziv në këtë zonë e ofron një rrjet kabllor i quajtur Fraholli, një subjekt

Shembet shkolla në Nigeri, disa fëmijë mes rrënojave (Video)
  • 2019-03-13

Shembet shkolla në Nigeri, disa fëmijë mes rrënojave (Video)

Një shkollë është shembur në mënyrë të papritur në Lagos, te Nigeria. Druhen shumë viktima sipas mediave lokale, para së gjithash studentë. Dyshohet që të paktën 10 të rinj të kenë mbetur mes rrënojave të ndërtesës, e cila u shemb në mes të ditës, para dhjetrave dëshmitarë

Dhuratë për 7 mars, mësuesja transferohet nga Peshkopia në një zonë të thellë të Dibrës (Video)
  • 2019-03-07

Dhuratë për 7 mars, mësuesja transferohet nga Peshkopia në një zonë të thellë të Dibrës (Video)

Qytetari dixhital ka denoncuar sërish te ish-kryeministri Sali Berisha. Në një postim në Facebook, Berisha ngre shqetësimin në lidhje me transferimin e një mësueseje në kundërshtim me ligjin. Në videon e publikuar shfaqet një mësuese e gjimnazit Said Najdeni në Peshkopi, e cila një d

Turi italian, Rama për TG5: Nuk proteston populli, lojën se nisim nga zero!
  • 2019-03-06

Turi italian, Rama për TG5: Nuk proteston populli, lojën se nisim nga zero!

Kryeministri Edi Rama ka vazhduar edhe sot turin  e tij të intervistave për mediat italiane, që kanë nisur rreth një javë më parë në shtypin e shkruar dhe vazhduan dje në Porta a Porta të Bruno Vespës. Mbrëmjen e sotme, shefi i qeverisë është shfaqur në një kronikë të zgjeruar l

Rruga e Hapur çon në pranga 4 shkodranë për 100 kg marjuanë (Emrat & Video)
  • 2019-02-27

Rruga e Hapur çon në pranga 4 shkodranë për 100 kg marjuanë (Emrat & Video)

Një rast i trafikimit të lëndëve narkotike është goditur nga Policia e Shkodrës. Uniformat Blu kanë vënë në pranga 4 persona, të cilët po trafikonin 100 kg marjuanë. Efektivët e Seksionit grumbulluan të dhëna mbi veprimtarinë e një grupi kriminal të lidhur me organizimin, financi