Rezultate te kerkimit per termin: +Mjafton

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.871Z

Bulku: Portugali, talenti nuk mjafton

Ervin Bulku paralajmëron Portugalinë. Mesfushori i Krivbas në kampionatin ukrainas është i vetëdijshëm se luzitanët kanë ardhur në Tiranë për të fi tuar, megjithatë deklaron se ata duhet të djersiten shumë, pasi vetëm talenti nuk mjafton. "Askush prej lojtarëve të Kombëtares nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:39.077Z

Në familje mjafton vetëm një inteligjent, ai

Share Një kapacitet inteligjent shumë të lartë, dy herë e diplomuar, aftësi për të zgjidhur me lehtësi problemet matematike, një karrierë e mirë: dhe për më tepër e bukur. Por, vetëm, fatkeqësisht vetëm. Ky është fati për femrat shumë inteligjente, sipas autores gjermane Kers

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.327Z

Ahmeti: Dorëheqja nuk mjafton

Edhe kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese për Asociacionin. Ahmeti thotë se Asociacioni ka rezultuar që të jetë në kundërshtim me Kushtetutën. Ahmeti ka shtuar se deputetët e arrestuar kanë pasur të drejtë, dhe sipas tij kriminelët e kor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.914Z

Zemra në formë? Mjafton një javë pushime

Edhe vetëm një javë pushime mbron zemrën, ndërsa heqja dorë nga pushimet në tërësi shkakton depresion dhe shqetëson organin, duke e bërë më të ekspozuar ndaj sëmundjeve.  Sipas ekspertëve të mbledhur me rastin e Kongresit Kombëtar të Mjekëve në Fierence të Ita

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.410Z

Verë e shtrenjtë? Mjafton të ndryshosh etiketën

Share Kur FBI arrestoi Rudy Kurniawan në shtëpinë e tij në Kaliforni, zbuloi një skemë gjigande mashtrimi me verërat. Shtëpia ishte e mbushur me prova. Shisheve të verës së lirë thjesht iu ndryshoheshin etiketat dhe voila… verë e shtrenjtë franceze. Ajo që i ka habitur më shu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:53.589Z

Kur dashuria nuk mjafton

Një takimi i ri me Isaac Bashevic Singer, i ardhur në shqip nën përkthimin e Helena Kadaresë Jeta e një romani ka rrënjë me ndjesi të forta, të cilat e kanë burimin te peripecitë që shkrimtari heq përgjatë jetës së tij. Personazhet marrin jetë deri në pafundësi, aq sa në do të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.062Z

FOTOT/ Rroba falas, mjafton të mos keni rroba në trup

Për fat nuk ka qenë një ditë aq e ftohtë në Itali. Qindra të rinj u mblodhën përpara dyqaneve të rrjetit Desigual në Romë dhe Torino për të përfituar nga oferta e rrobave falas për ata që hyjnë të zhveshur në dyqan. 100 personat e parë që hynë në dyqanet e Desigual morën

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama