Rezultate te kerkimit per termin: +Mjedisit +Bino

Meta: total 272 / total_found 272 / time 0.000 / keyword[0] mjedisit / docs[0] 15880 / hits[0] 29486 / keyword[1] bino / docs[1] 623 / hits[1] 1218 /
Shqipëria shpreson që turizmi të zëvendësojë gjuetinë
  • 2016-05-03

Shqipëria shpreson që turizmi të zëvendësojë gjuetinë

Nga Fatjona Mejdini Shikimi i zogjve dhe shëtitjet në natyrë në lagunat e Detit Adriatik kanë tërhequr vëmendjen e turistëve vendës e të huaj pasi qeveria shqiptare ndaloi gjuetinë. Laguna e Karavastasë, e cila është më e madhja për Shqipërinë, ka qenë për shumë dekada e paar

Shqipëria synon miratimin e një ndalimi të ri, më të gjatë të gjuetisë
  • 2016-04-04

Shqipëria synon miratimin e një ndalimi të ri, më të gjatë të gjuetisë

Nga Fatjona Mejdini Shqiptarët po përgatiten të fusin në fuqi një ndalim të ri mbi gjuetinë e kafshëve dhe shpendëve për pesë vite të tjera. Ministria e Mjedisit i tha BIRN se projektligji i ri po bëhet dhe pritet të kalojë në parlament në korrik dhe të hyjë në fuqi në fillim

Nis dezinsektimi i mushkonjave në Butrint
  • 2014-05-19

Nis dezinsektimi i mushkonjave në Butrint

Qeveria nis operacionin 500 mijë dollarë për luftën ndaj mushkonjave në zonat bregdetare të vendit Artemisa Hoxha Shqipëria, për herë të parë pas 24 vitesh, nisi dje procesin e dezinfektimit të zonave problematike nga mushkonjat. Butrinti ka qenë zbatimi praktik në terren i proj

No Pic available
  • 2014-03-29

"Ora e Tokës", sot fiken dritat në të gjithë botën për 60 minuta

TIRANE-Për 60 minuta planeti tokë do të mbulohet në errësirë. Të gjithë shtetet e botës nga ora 20:30 deri në orën 21:30 do të fikin dritat si mesazh sensibiluzues për zvogëlimin e shfrytëzimit të resurseve energjitike d

No Pic available
  • 2014-03-29

"Ora e Tokës", sot fiken dritat në të gjithë botën për 60 minuta

TIRANE-Për 60 minuta planeti tokë do të mbulohet në errësirë. Të gjithë shtetet e botës nga ora 20:30 deri në orën 21:30 do të fikin dritat si mesazh sensibiluzues për zvogëlimin e shfrytëzimit të resurseve energjitike dhe uljen e efekteve të ngrohjes globale. Në aksion do të marr

Shqip Shqiperia tjeter
  • 2014-03-11

Shqip Shqiperia tjeter

Shkrimtari i njohur amerikan, Jonathan Franzen para disa kohësh vizitoi Shqipërinë nga ku u largua me shijen e hidhur të masakrës së shkaktuar nga gjuetia e paligjshme. Në shkrimet dhe dokumentarët e tij për National Geographic ai vinte në dukje r&eu

No Pic available
  • 2014-02-05

Kreu i PD-së ndryshon listën e të deleguarve në 4 degë, Rusmaili zëvendësohet nga Milo

Pas një jave nga miratimi i udhëzimit për rifreskimin e regjistrave të antarësisë dhe nisjen e procesit të zgjedhjeve, Partia Demokratike ndryshon të deleguarit në katër degët e saj. Ndryshimi i parë ka ndodhur në degën e Mallakastrës. Ish-deputeti i PD-së dhe ish-kryetari i Komis