Rezultate te kerkimit per termin: +Mjedisit

Meta: total 1000 / total_found 16063 / time 0.008 / keyword[0] mjedisit / docs[0] 16063 / hits[0] 29787 /
No Pic available
  • 2017-06-26

A do ta marrin dot socialdemokratët kthesën?

Në mars Partia Socialdemokrate zgjodhi me eufori, Martin Schulzin, kandidatin e saj për kancelar. Por pas së përpjetës dehëse, filloi shpejt e tatëpjeta në sondazhe. Të dielën socialdemokratët vendosin për programin. Dy konferenca të socialdemokratëve – dy botë të ndryshme që

Plazhet, ja harta e ndotjes në të gjithë vendin
  • 2017-06-26

Plazhet, ja harta e ndotjes në të gjithë vendin

Vlora dhe Durrësi vitin e kaluar patën plazhet me të ndotura, ndërsa plazhet më pastra i takojnë Velipojës, Dhërmiut, Himarës, Borshit dhe Sarandës sipas monitorimeve që ka bërë Ministria e Mjedisit dhe që janë referuar për publikun nga INSTAT. Raportet e monitorimit përfshijnë shu

No Pic available
  • 2017-06-23

Zgjedhje të nxehta, e diela, dita më e nxehtë e javës

Dita e zgjedhjeve parlamentare do të jetë e nxehtë jo vetëm politikisht, por edhe nga pikëpamja meteorologjike. Ekspertët e Institutit të Gjeoshkencave, energjisë, Ujit dhe Mjedisit shprehen se më 25 qershor, temperaturat pritet të arrijnë pikun. Edhe sipas faqeve më të vizituara për k

Fabrika e shkrirjes në Kamëz, rrezik për banorët
  • 2017-06-22

Fabrika e shkrirjes në Kamëz, rrezik për banorët

Emisioni Fiks Fare solli mbrëmjen e së mërkurës rastin e banorëve të lagjes numër 4 në Bashkinë e Kamzës, të cilët kundërshtojnë ndërtimin e një fabrike shkrirjeje në lagjen e tyre. Ata thanë për Fiksin se ndihen të rrezikuar nga tymërat dhe ndotja. Ku do ti rrisim fëmijët? P

No Pic available
  • 2017-06-22

Koka, Ramës: Portin e Durrësit e morën në qafë koncesionet, jo administrata

Ministri i Mjedisit, njëherësh dhe kandidat për deputet i LSI në qarkun e Durrësit, Lefter Koka, iu përgjigj nga Durrësi akuzave të kryeministrit Edi Rama për portin e këtij qyteti. Në takimin përmbyllës të LSI-së në këtë qytet, Koka tha se portin e Durrësit e kanë marrë në qaf

No Pic available
  • 2017-06-18

Rama thumbon sërish Metën: Fushata më e qetë që kam parë, vetëm përfshirjen e Presidentit smarr vesh

Pas seancës së jashtëzakonshme për Vettingun në parlament, kryeministri Edi Rama tha se ka vetëm një forcë politike që sot nuk i ka bërë bisht reformës dhe ajo është Partia Socialiste. Sot ka vetëm një forcë që nuk i ka bërë bisht reformës për drejtësi dhe kjo është PS. Nga

No Pic available
  • 2017-06-17

Rama shigjeton Metën: Çudia e kësaj fushate, përfshirja e Presidentit

Kryeministri Edi Rama ka shigjetuar edhe njëherë ish-kreun e LSI-së Ilir Meta. Pas votimin të listës së anëtarëve të organeve të vettingut, Rama tha jashtë Kuvendit se çudia e kësaj fushate zgjedhore është përfshirja e Presidentit të zgjedhur. Keni një koment për fushatën elektor