Rezultate te kerkimit per termin: +Mjegulla

Meta: total 671 / total_found 671 / time 0.000 / keyword[0] mjegulla / docs[0] 671 / hits[0] 894 /
Në kufijtë e botës dhe të kohës, si jetonin eskimezët 100 vjet më parë
  • 2017-02-08

Në kufijtë e botës dhe të kohës, si jetonin eskimezët 100 vjet më parë

Nga gjuetia e lopëve të detit, te ndërtimi i shtëpive prej bore, përgjatë shekujve, të ashtuquajturit Inuit, nuk i kanë ndryshuar thuajse aspak zakonet e tyre Emri i tyre vjen nga një gjuhë indiane dhe do të thotë “krijuesit e raketave të borës ose, sipas disave, “ngrënës

No Pic available
  • 2017-02-03

Dy operacione antidrogë, sekuestrohen 54 kg kanabis, 3 të arrestuar

Një sasi prej 54 kilogramë kanabis sativa janë sekuestruar në dy operacione të ndryshme në Tepelenë dhe në Lezhë, ndërsa në pranga janë vënë tre persona si posedues të lëndës narkotike. Operacioni i parë antidrogë i koduar Liqeni u zhvillua në Tepelenë, ku u sekuestruan 34 kg ka

Tepelenë dhe Lezhë, sekuestrohen 54 kg kanabis, arrestohen 3 persona
  • 2017-02-03

Tepelenë dhe Lezhë, sekuestrohen 54 kg kanabis, arrestohen 3 persona

54 kilogramë kanabis sativa janë sekuestruar në dy operacione të ndryshme në Tepelenë dhe në Lezhë, ndërsa në pranga janë vënë tre persona. Operacioni i parë antidrogë i koduar Liqeni u zhvillua në Tepelenë, ku u sekuestruan 34 kg kanabis, ndërsa  në pranga u vu shtetasi Ervis F

Çfarë ka ndodhur më 29 janar?
  • 2017-01-29

Çfarë ka ndodhur më 29 janar?

1595 – Romeo dhe Juliet e William Shekspirit u vu në skenë për herë të parë në Londër (të paktën kështu është pranuar). Krahas Hamletit, Romeo e Juliet është pjesa më e shfaqur e Shekspirit dhe jashtëzakonisht popullore që kur ai ishte gjallë. Romeo e Juliet është gjithas

Ish-kryetari i PD: Opozita po shet interesat kombëtare në Himarë, Flamur Noka po shkatërron partinë për përfitime personale
  • 2016-12-21

Ish-kryetari i PD: Opozita po shet interesat kombëtare në Himarë, Flamur Noka po shkatërron partinë për përfitime personale

Ish-kreu i PD-së në degën e Himarës, Kristo Çipa, denoncon lëshimet që selia blu ka bërë ndaj elektoratit të saj në Himarë. Në një intervistë për Koha Jonë, Çipa shprehet se në vend të zgjedhjes së strukturave brenda partisë, PD ka emëruar në Himarë përfaqësues të PBD

No Pic available
  • 2016-12-14

Bëni kujdes nesër, do të jetë dita më e ftohtë e javës

Dita e mërkurë do të jetë më e ftohtë gjatë kësaj jave. Temperaturat pritet të arrijnë vlerën 6 gradë celcius në vendet malore. Problem do të shfaqe mjegulla e cila do të jetë e shpërndarë thuajse në të gjithë vendin. Nuk do të mungojnë ngricat në vendet malore. Edhe këtë

No Pic available
  • 2016-12-10

Kujdes mjegullën dhe ngricat në Rrugën e Kombit

Mjegulla vështirëson prej dy ditësh qarkullimin në “Rrugën e Kombit”, ndërkohë që fluksi i lëvizjes së automjeteve filloi të rritet për shkak të ardhjes së emigrantëve kosovarë për festat e fundvitit. Aktualisht në këtë aks Kombetar vihet re prania e mjegullës në se