Rezultate te kerkimit per termin: +Mjeksi

Meta: total 82 / total_found 82 / time 0.000 / keyword[0] mjeksi / docs[0] 82 / hits[0] 91 /
Donald Lu: Ka shqiptaro-amerikanë që janë anëtarë të Parlamentit, nobelistë
  • 2016-11-07

Donald Lu: Ka shqiptaro-amerikanë që janë anëtarë të Parlamentit, nobelistë

Në një intervistë për Zërin e Amerikës, ambasadori amerikan në Tiranë Donald Lu komentoi për rolin e shqiptaro-amerikanëve në përparimin e Shqipërisë. Lu u intervistua nga korrespondenti Ilirian Agolli dhe i bëri komentet në prag të samitit të diasporës që mbahet në Tiranë n

No Pic available
  • 2016-11-06

Ambasadori Lu: Në Shqipëri jetojnë rreth 20 mijë amerikanë

Ambasadori amerikan në Tiranë Donald Lu komentoi për rolin e shqiptaro-amerikanëve në përparimin e Shqipërisë. Lu në një intervistë për Zerin e Amerikes tha se sot në Shqipëri jetojnë në mënyrë të përhershme rreth 20 mijë amerikanë Komentet për diasporën Lu  i bëri në pra

Njihuni me 7 materialet më të shtrenjta në botë
  • 2016-08-01

Njihuni me 7 materialet më të shtrenjta në botë

Lista e materialeve më të shtrenjtë në botë është e dominuar nga elementë të rrallë të Tokës.  1.Gold – 56 dollarë për gram Edhe pse çmimi i arit luhatet shpesh në treg, ky element është çmuar për mijëra vjet si simbol i pasurisë dhe prosperitetit. Ai gjen përdorim edh

INTERVISTA/ Merita Halili: Jeta ime në SHBA
  • 2016-06-18

INTERVISTA/ Merita Halili: Jeta ime në SHBA

Nga Flora Nikolla Merita Halili, është cilësuar prej vitesh si ambasadorja e këngës shqiptare në SHBA, si një këngëtare e rrallë për origjinalitetin e zërit dhe interpretimit të saj, si një zonjë e madhe që ne thelb të shpirtit të saj, ka talentin dhe thjeshtësinë që e karakteri

Të kesh turp të jesh socialist
  • 2015-11-03

Të kesh turp të jesh socialist

Nga Andi Bushati Goditja me vezë kundër Edi Ramës ishte shumë më tepër sesa një akt simbolik, ndaj një pushteti që po degradon me shpejtësi. Ata studentë kurajozë që nuk e kapërdinin dot kthimin e kriminelit në vendin e krimit, pra vizitën e mbështetësit të universiteteve priva

Vajza e De Biasit tregon për kë do bëj tifo në Europian: Zemra i përket Italisë, por...
  • 2015-10-13

Vajza e De Biasit tregon për kë do bëj tifo në Europian: Zemra i përket Italisë, por...

Transmetuar më 13.10.2015 - 12:41 Vajza e trajnerit Gianni De Biasi, ai që bëri histori me kombëtaren shqiptare duke e kualifikuar në kampionatin europian Francë 2016, flet për raportin me të atin dhe mbi të gjitha për skuadr

Panariti merr titullin Honoris Causa nga Universiteti i Peruxhias
  • 2015-10-10

Panariti merr titullin Honoris Causa nga Universiteti i Peruxhias

Ministri i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujrave, Edmond Panariti, merr titullin Honoris Causa nga Universiteti i Peruxhias. Në faqen zyrtare të Universitetit të Peruxhias në Itali www.unipg.it njoftohet mbajtja në datën 22 tetor 2015, e ceremonisë për dhënien e ti