Rezultate te kerkimit per termin: +Mjeksia

Meta: total 51 / total_found 51 / time 0.000 / keyword[0] mjeksia / docs[0] 51 / hits[0] 59 /
No Pic available
  • 2017-06-01

Helmimi në miting, mbyllet hetimi për prozhektorët, përgjigjja për 48 orë

Mjekësia- Ligjorë e ka të pamundur të  kryejë ekspertimet e kërkuara për 146 mbështetësit e PD-së të paraqitur në spital me shenja helmimi menjëherë pas mitingut të hapjes së fushatës. Pas marrjes së përgjigjes me shkrim organi i akuzës i është drejtuar me letërporosi Gje

No Pic available
  • 2016-09-04

Majmuni i doktorit Mokinit dhe historia e një familje të rrallë armene në Shqipëri

Nga Drini Pilkati DEDIKIM “Armenët janë një popull shumë i mençur dhe punëtorë. Pikërisht kjo ka qenë arsyeja që me një xhelozi parahistorike, perandoria otomane e mbyti këtë popull me gjak. Armenët trashëgojnë sot një kishë shumë të vjetër Apostolike dhe Autoqefale, e cil

No Pic available
  • 2015-12-13

Rexh Uka, kërkuesi shkencor që përfaqëson Italinë, por me zemrën tek Shqipëria

Nga Gëzim KABASHI Një kërkues shkencor nga Durrësi ka përfaqësuar një muaj më parë Italinë  në një nga takimet më të rëndësishme ndërkombëtare me Reprasentative Young Leader. Djaloshi që është paraqitur në Samitin e udhëheqësve të rinj të në Luksemburg edhe me flamurin to

Turistët çekë u qëlluan me plumb pas koke, autorin dyshohet se e kishin në makinë
  • 2015-07-04

Turistët çekë u qëlluan me plumb pas koke, autorin dyshohet se e kishin në makinë

Dy turistët çek,  Michael  Svatos 27 vjeç dhe Anna Kosinova 36 vjeçe janë vrarë  me plumb pas koke. Raporti  mjeko ligjore u përpilua nga mjeksia ligjore brenda një ore. Nga autopsia rezultoi se 27 vjeçari eshte qelluar dy herë pas koke ndërsa 36 vjeçarja me një plumb. Në bazë të

No Pic available
  • 2014-07-20

E vërteta për rrënjët e gjuhës shqipe dhe të tjera...

Në “Tirana Observer” të datës 7 qershor është botuar artikulli “Shqetësuese janë rrënjët e gjuhës shqipe” nga prof. dr. Luftulla Peza, kryetar i Shoqatës “Qendra e Studimeve Pellazgjike” Tiranë – Pr

Zenke
  • 2014-06-21

Zenke

Transmetuar me 21062014 - 1032 Nga Edison Ypibr br Rama levizte majen e thikes me nervozizem brenda nje kocke per ti nxjerre palcenbr Krasta ndiqte me pirun nje kokerr ulliri mbi nje pjatebr Keshtu nisi zenka qe te nesermen disa gazeta e cilesuan Vaterl

No Pic available
  • 2014-04-25

Zemra e Kumes vjen në Tiranë, doekzaminohet, trupi drejt zhvarrimit

TIRANE- Hetuesit shqiptarë kanë mbërritur në Shqipëri bashkë me zemrën e Ilia Karelit (Kudret Kume). Eksperti mjeko-ligjor Zija Ismaili dhe prokrurori i çështjes Ardian Beu në Fier, ishin ata që firmosën marrjen në dorëzim të zemrës pranë autoriteteve greke. Aktualisht për ekzamin