Rezultate te kerkimit per termin: +Mjeksis

Meta: total 256 / total_found 256 / time 0.000 / keyword[0] mjeksis / docs[0] 256 / hits[0] 326 /
No Pic available
  • 2017-05-28

Helmimi në mitingun e PD-së, reagon QSUT-ja: 76 qytetarë të paraqitur, 5 prej tyre mbahen në vëzhgim

Pas helmimit të qytetarëve pjesëmarrës në protestën e opozitës ka reaguar dhe QSUT. Në njoftimin e saj thuhet se janë paraqitur në spital 76 persona, 5 prej të cilëve mbahen akoma nën vëzhgimin e mjekëve. Një nga personat që është lënduar ka qenë dhe kreu i partisë Demokratike

No Pic available
  • 2017-04-22

Pijet e ëmbla mund të dëmtojnë trurin

Njerëzit të cilët konsumojnë dy ose më shumë pije të ëmbla me sheqer artificial në një ditë rezultojnë se kanë kujtesë më të dobët dhe tkurrje më të madhe të trurit. Studimi i ri është bërë nga hulumtuesit e Univeristetit të Mjeksisë në Boston, të cilët arritën në për

No Pic available
  • 2017-04-09

Me një qen në shtëpi më pak fëmijë alergjikë

Fëmijët të cilët kanë lindur në një shtëpi që ka të paktën një kafshë shtëpiake, janë më pak alergjikë dhe janë më në formë sesa fëmijët e tjerë. Studiuesit kanë hedhur poshtë mitin (duke shpresuar njëherë e përgjithmonë) se qentë edhe macet janë të rrezikshëm për

Shqiptarët dhe punësimi në Gjermani. Shanset për azil mjaft minimale
  • 2016-12-28

Shqiptarët dhe punësimi në Gjermani. Shanset për azil mjaft minimale

Shqiptarët në Gjermani nuk kanë gati kurfarë shansi për azil. Por vala e ardhjeve nga Kosova dhe Shqipëria ka vazhduar. Ata shpesh nuk e dinë se çfarë i pret Me qëllim zvoglimin e numrit të të ardhurve ilegalë, Gjermania dhe Shqipëria kanë nisur disa projekte të përbashkëta. Ndër

No Pic available
  • 2016-12-27

Shqiptarët dhe punësimi në Gjermani: Çfarë duhet të dini

Shqiptarët në Gjermani nuk kanë gati fare shans për azil. Por vala e ardhjeve nga Kosova dhe Shqipëria ka vazhduar. Ata shpesh nuk e dinë se çfarë i pret. Me qëllim zvoglimin e numrit të të ardhurve ilegalë, Gjermania dhe Shqipëria kanë nisur disa projekte të përbashkëta. Ndër to

No Pic available
  • 2016-12-27

Shqiptarët dhe punësimi në Gjermani

Shqiptarët në Gjermani nuk kanë gati kurfarë shansi për azil. Por vala e ardhjeve nga Kosova dhe Shqipëria ka vazhduar. Ata shpesh nuk e dinë se çfarë i pret. Me qëllim zvoglimin e numrit të të ardhurve ilegalë, Gjermania dhe Shqipëria kanë nisur disa projekte të përbashkëta. Ndër

Shqiptarët dhe punësimi në Gjermani: Sa shanse kanë ata
  • 2016-12-27

Shqiptarët dhe punësimi në Gjermani: Sa shanse kanë ata

Shqiptarët në Gjermani nuk kanë gati kurfarë shansi për azil. Por vala e ardhjeve nga Kosova dhe Shqipëria ka vazhduar. Ata shpesh nuk e dinë se çfarë i pret. Me qëllim zvoglimin e numrit të të ardhurve ilegalë, Gjermania dhe Shqipëria kanë nisur disa projekte të përbashkëta. N