Rezultate te kerkimit per termin: +Mjeksis

Total: 129
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.348Z

Specializimet në Mjekësi nisin procedurat e reja

Konkurrentt do t japin testimin pran departamenteve specifike, m shum pik do t jepen pr sektorin specifik Ministria e Shndetsis sht mbushur plot me student t Mjeksis, t cilt krkojn sqarime e informacion lidhur me specializimet n fushn e mjeksis pr vitin 2010. Duke qen se procedurat pr specializim ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.545Z

Specializimet e mjeksis, ndryshojn rregullat

Specializimet afatgjata në mjekësi, për studentët që arsimohen pranë Fakultetit të Mjekësisë në Tiranë, do të organizohen në një mënyrë të re. Lajmi është konfirmuar nga Universiteti i Tiranës. Risitë në fazën e specializimeve do të hyjnë në fuqi në vitin e ri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.285Z

Ekzaminohen eshtrat e gjetura në Malin e Dajtit

Eshtrat e zbuluara dy muaj m par n nj varrez masive n Malin e Dajti, u prkasin 13 burrave dhe nj gruaje. Jan gjith t ekzekutuar me nga nj plumb n kok, gjat regjimit komunist. Kto jan konkluzionet q kan arritur ekspert t mjeksis ligjore, pas nj ekzaminimi shkencor t eshtrave, q ka zgjatur afro 2 muaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.804Z

Ekspertët: Enigmë identifikimi i eshtrave të zbuluara në Dajt

Ende pa u prcaktuar numri i sakt i eshtarve t gjetura n malin e Dajit, Mjeksia Ligjore ka nisur punn pr identifikimin dhe prcaktimin e ekzekutimit. Nj grup specialistsh nga kriminalistika dhe Mjeksia Ligjore po punon intesivisht pr t zbardhur shum enigma t varrit masiv, i zbuluar n Qerret, t hnn.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.634Z

Studentët, ilaçe dhe dhurata për fëmijët e Onko-Hematologjisë

Student t fakulteteve t ndryshme kan qen dje n pavijonin e Onko-Hematologjis pr t dhuruar medikamente dhe dhurata pr pacientt e vegjl t ktij shrbimi. Kan qen mbi 20 student t cilt me t ardhurat e tyre kant mundur blerjen e medikamenteve t kimioterapis pr kta fmij. “Ka qen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:40.974Z

Programe Bachelor n Higjenist Dentar dhe Teknik Dentare në Fakultetin e Mjekësisë

Foto ilustruese N Fakultetin e Mjeksis Dentare ofrohen pr her t par dy programe t reja studimi t tipit Bachelor, t cilat prbjn nj zgjedhje shum t mir pr maturantt e ktij viti. Hapja e Programit Bachelor pr “Higjenist Dentar” dhe e  Programit t Studimit Bachelor pr “Teknik Dentare&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.711Z

Shefat e klinikave do të zgjidhen me konkurs ndërkombëtar

Task-forca diskuton për rekrutimin e pedagogëve të rinj në Fakultetin e Mjekësisë Reformimi i sistemit shndetsor do t nis nga Fakulteti i Mjeksis. Duke filluar nga viti tjetr, kurrikulat e lndve q studiohen n dy vitet e fundit, krahas lndve t detyruara do t ket, edhe lnd me

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama