Rezultate te kerkimit per termin: +Mjeksit

Total: 17
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.350Z

Ne uzinen e Mjeksit ska urdher per shkaterrimin e armeve kimike siriane

Uzina e Lendeve Plasese ne Mjekes te Elbasanit shihet si vendi me i peshtatshem per shkaterrimin e armeve kimike,qe mund te vijne nga Siria.  Kjo uzine me nje histori te gjate ne kete drejtim, vitet e fundit eshte specializuar pikerisht per shkaterrim armesh dhe municionesh.  Gjate kesaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.056Z

BOOM: Zonja 35 vite punë në uzinën e Mjeksit, 10 mijë lekë pension

BOOM udhëtoi drejt Elbasanit për të marrë denoncimin e zonjës Vjolanda. Ka punuar 35 vite në uzinën e Mjeksit, 10 prej të cilave me shkëputje. Por duke derdhur kontributet për çdo vit. Zonja prej 2008 ka dalë në pension dhe merr vetëm 10 000 lekë të reja, apo 100 mijë lekë të vjet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.414Z

Asgjesimi i municioneve, Spahia: Procesi përfundon në 2013

Nga muaji janar deri në maj të këtij viti janë asgjesuar 5215 tonë municione të kalibrave të ndryshme. Kjo shifër bëhet e ditur nga Zv. ministri i mbrojtjes Ekrem Spahia në mbledhjen e bordit për asgjesimin e municioneve të teprta ku ka qenë i pranishëm edhe një përfaqësues i NMSA

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.398Z

Asgjësimi i municioneve angazhim i rëndësishëm i Ministrisë së Mbrojtjes

Asgjsimi i municioneve t teprta brenda vitit 2013 mbetet nj angazhim shum i rndsishm i Ministris s Mbrojtjes. N nj konferenc pr shtyp zvendsministri i Mbrojtjes Ekrem Spahia ka paraqitur ecurin e ktij procesi gjat vitit 2009 dhe 6-mujorit t par t vitit 2010. Sipas Spahis demontimi i municioneve kryh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.510Z

Armët kimike nga Siria, bashkia Elbasan kundër: Barrë e rëndë për qytetin

Kryetari i Bashkise se Elbasanit, Qazim Sejdini, ka kundershtuar faktin e transportimit te mundshem te lendeve kimike, drejt uzines se Mjeksit. Ne mbledhjen e Shtabit te Emergjencave, Sejdini eshte shprehur se kjo do te ishte nje tjeter barre e rende per Elbasanin, referuar statistikave te cilat fla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.495Z

Inagurohet linja e re e demontimit të mortajës

Uzins s Lndve Plasse n Mjeks i sht shtuar nj linje e re, ajo e demontimit t predhave t mortajs 120 mm. N kt linj do t asgjsohen n dy faza 11 mij ton predha mortaje, deri n fund t vitit 2013 dhe s shpejti do t hyj n funksionim edhe linja e shkatrrimit t minave bakelite n nj mas 2112 ton. N inagurimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.351Z

Asgjësohen municone në poligonet e Pukës

Asgjsimi i municioneve t teprta brenda vitit 2013 mbetet prioritet i Ministris s Mbrojtjes. Sipas t dhnave vetm gjat 6-mujorit t par t vitit 2010 jan asgjsuar rreth 8160 ton, ndrsa n vitin 2009 jan asgjsuar rreth 6540 ton, pra 1620 m shum. Zvendsministri i Mbrojtjes Ekrem Spahia ka inspektuar kt pro

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama