Rezultate te kerkimit per termin: +Mjek

Meta: total 1000 / total_found 54095 / time 0.022 / keyword[0] mjek / docs[0] 54095 / hits[0] 112374 /
No Pic available
  • 2017-06-25

Mposhti sëmundjen dhe u kthye në legjendë: 30 kuriozitete në 30-vjetorin e Messi-t

Lionel Andrés Leo Messi ka lindur më 24 qershor 1987. Lindur dhe rritur në qendër të Argjentinës me prindërit e tij Jorge dhe Celia, dhe vëllezërit e motrat e tij: Maria, Matias dhe Rodrigo. Ai filloi të takonte Antonella Roccuzzo në vitin 2008. Ai dhe Antonella kanë dy djem, Mateo dhe T

Shëngjin, plagoset me armë aktivisti i LSI-së
  • 2017-06-25

Shëngjin, plagoset me armë aktivisti i LSI-së

Një përplasje me armë është regjistruar këtë paradite në Shëngjin në ambientet e një qendre votimi. Disa persona të armatosur ende të paidentifikuar kanë qëlluar me armë në drejtim të një personi i cili dyshohet se është aktivist i Partisë Socialiste për Integrim. Dyshohet se

No Pic available
  • 2017-06-25

Të shtëna me armë jashtë QV në Shëngjin, plagoset eksponenti i LSI

Një person që pretendohet  të jetë eksponent i Lëvizjes Socialiste për Integrim në Shëngjin është lënduar në një incident pranë një qendre votimi në shkollën e Shëngjinit. Gazetari i Ora News Elvis Hila raportoi live për incidentin në Shëngjin. Mësohet se i dëmtuari ësht

Ngjarja në Shëngjin, policia: Nuk ka  të plagosur në spital
  • 2017-06-25

Ngjarja në Shëngjin, policia: Nuk ka  të plagosur në spital

Situatë e tensionuar në Shëngjin ku një person dyshohet se ka mbetur i plagosur. Ka qenë vetë LSI që ka bërë të ditur se Florian Dushku është goditur nga tre persona të armatosur. LSI thotë se Dushku është qëlluar me qytën e pistoletës. Ndërkohë drejt Lezhës është nisur dhe p

No Pic available
  • 2017-06-25

Tiranë, 2 fëmijë mbyten në lumin Erzen

  Një ngjarje tragjike ka ndodhur mesditën e sotme në fshatin Mënik të Tiranës. Dy fëmijë rreth 8 dhe 10 vjeç janë mbytur në lumin Erzen, teksa ishin futur për tu freskuar, ndërsa një tjetër që ishte në rrezik ka mundur të mbijetojë. Një tjetër 8-vjeçar që ishte futur d

No Pic available
  • 2017-06-25

Të mos vizatosh dot një nudo

Në shkollën e arteve të Notingamit në shekullin e XX, gratë nuk lejoheshin të vizatonin një nudo. Në qoftë se burrat punonin me një model të gjallë, një grua duhet të shkonte në dhomën e lashtësisë. Margaret Collyer, rrëfen përvojën e saj në librin « Jeta e një artisteje »

No Pic available
  • 2017-06-24

Kujdes diellin, fëmijët tuaj mund të digjen

Sezoni i plazhit dhe orët e gjata të ekspozimit në diell sjellin edhe rrezik sidomos për fëmijët. Në pediatrinë e Lezhës, vetëm gjatë qershorit, janë shënuar pesë raste fëmijësh me djegie të shkallës së parë dhe të dytë në lëkurë, dy nga të cilët në gjendje mjaft të rën