Rezultate te kerkimit per termin: +Mjeket

Total: 5051
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.480Z

QSUT mjeket australiane asistojne mjeket shqiptare

16 femije me probleme ne rruget urinare dhe veshka jane operuar brenda javes nga nje ekip mjekesh australian ne bashkepunim me ato shqiptare dhe nderhyrjet kane rezultuar te sukseshme. Keto operacione sipas drejtorit te QSUT-se Sajmir Ivziku i hapin rruge bashkepunimit me specialiste te huaj, jo vet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:30.084Z

Mjeket kerkojne shperblimin

Mjeket e Qendres Universitare Spitalore "Nene Tereza", ne emer te 15 mije bluzave te bardha, qe 4 here ne muaj iu takon te punojne 24 ore pa nderprerje, i kerkojne qeverise qe te rrise shperblimin per rastet e sherbimit 24 oresh.Nje vendim qeverie i vitit 2002, parashikon shperblimet per mjeket qe k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.252Z

Arrestohen dy mjeket gjinekologe

brbrMegjithese ministri i shendetesise deklaroi zyrtarisht  se mjeket e kishin bere me profesionalizem detyren e tyre Prokuroria mendon ndryshe Organi i akuzes nxori dy urdhra ndalimi per mjeket Obsetrik- Gjinekologjik Helidon Klosi e Dritan Decka pasi ata dyshohet se kane kryer vepren penale Mje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.478Z

Mjeket Diabeti ne rritje

Numri i shqiptareve te prekur nga diabeti sic njihet ndryshe semundja e sheqerit po vjen ne rritje nga viti ne vit. Mjeket specialiste raportojne per 40 mije paciente te diagnostikuar me diabet por numri i diabetikeve mendohet te jete 2-3 here me i larte.Sipas endokrinologut ne Qendren S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.247Z

Familjaret akuzojne mjeket

brbrVdekja e nenes shtatzene dhe foshnjes se saj ka shokuar familjaret dhe opinionin publik Te tronditur nga ngjarja dhe sorollatjet e pafundme nga njeri tek tjetri te afermit e viktimes akuzojne mjeket per neglizhence Pas lajmit trondites ne oren 600 te mengjesit vellai i 35-vjecares ka thyer nje n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:51.919Z

Dhune mbi mjeket ne Korce

brbrDhune mbi mjeket e spitalit te Korces Rasti skandaloz eshte regjistruar mengjesin e se martes ne sherbimin e urgjences Nje 21-vjecar ne gjendje te dehur i shoqeruar edhe nga persona te tjere eshte paraqitur per ndihme mjekesore Por megjithese e ka marre ate 21-vjecari Kostika Xhenga ka hequr se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:27.356Z

Mjeket: Sistemi shendetesor i kalbur

Sonila Isaku Ne emer te profesionit te tyre, por edhe plotesimit te kushteve te sigurise, kane protestuar per nje ore mjeket e Qendres Spitalore Universitare "Nene Tereza". Si reagim pas plagosjes se kolegut te tyre nga i afermi i nje pacienti, mjeket kane kerkuar me shume vemendje nga shteti, nder

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama