Rezultate te kerkimit per termin: +Mjeket

Meta: total 1000 / total_found 4895 / time 0.002 / keyword[0] mjeket / docs[0] 4895 / hits[0] 8010 /
No Pic available
  • 2017-06-03

Vlorë, nëna denoncon në polici mjekët për vdekjen e foshnjës në bark

Një 31 vjeçare nga Vlora ka  bërë denoncim në polici sepse foshnja e saj në bark, rezultoi i vdekur E reja prentedon se mjeket nuk  kanë dhënë përgjigje bindëse për vdekjen e foshnjës. Denoncimi në policine e Vlores është bërë më 2 qershor, ndërsa rasti në maternitet k

Mos i vrisni mjekët!
  • 2017-05-17

Mos i vrisni mjekët!

Nga Prof.asc Eliona Demaliaj* Dje në Spitalet e Tiranës janë shpëtuar shumë jetë, kështu ka ndodhur dhe në spitalet e tjera  rajonale në Shqipëri. Kjo gjë nuk bën lajm sigurisht , sepse ne kemi bërë punën tonë, por duhet treguar se mjekët, në shumicën e rasteve, ndihen mirë me p

Tritan Shehu: Ska shëndetësi falas, qytetarët paguajnë sa qimet e kokës
  • 2017-05-17

Tritan Shehu: Ska shëndetësi falas, qytetarët paguajnë sa qimet e kokës

Kreu i Departamenti të Shëndetësisë në Partinë Demokratike Tritan Shehu i është përgjigjur Edi Ramës dhe është shprehur se kryeministri ka spekuluar për sistemin shëndetësorë në Shkodër. Deputeti i PD Tritan Shehu, duke hyre ne nje seance Parlamentare, ku jane ratifikuar ndryshimet

No Pic available
  • 2017-03-15

Hemorragjia e mjekëve; ofertat për punë në Gjermani zbrazin spitalet

Qindra mjekë të përgjithshëm dhe specialistë po largohen nga Shqipëria drejt Gjermanisë çdo vit, duke sjellë mungesa të theksuara në spitalet shqiptare. Nga Dori Daka | BIRN | Mjekët po largohen nga Shqipëria. Një fenomen ky që ka filluar prej kohësh, por që është bërë veçanë

Lengu i molles largon dhimbjet e barkut te femijet
  • 2017-02-17

Lengu i molles largon dhimbjet e barkut te femijet

p styletext-align justifyNje molle ne dite mban doktorin larg per nje vit por mund te ndaloje edhe te qaret tek foshnjat Nje studim i ri ka zbuluar se lengu i molles lehteson dhimbjet e stomakut tek femijet nen moshen 5 vjec Mjeket thone se lengu i molles i holluar me uje eshte ideal per trajtimin e

Paga e ulet faktor i jetegjatesise se njerezve
  • 2017-02-02

Paga e ulet faktor i jetegjatesise se njerezve

p styletext-align justifyEkspertet e Organizates Boterore te Shendetesise paralajmerojne qe paga e ulet duhet te konsiderohet nga mjeket si nje nga faktoret rrezikues kryesor per vdekjet e parakohshme Shkencetaret monitoruan me shume se 17 milione te rritur nga 7 shtete te ndryshme perfshire edhe

Gareth Bale rikthehet ne sfiden e Realit ndaj Espanjolit
  • 2017-02-01

Gareth Bale rikthehet ne sfiden e Realit ndaj Espanjolit

p styletext-align justifyPasi ka qendruar larg fushes qe prej 22 nentorit kur dhe pesoi nje lendim ne kavilje Gareth Bale pritet t8217i bashkohet skuadres se Realit te Madridit javes se ardhshme Shtypi spanjoll ka nxituar ta cilesoje rikthimin e uellsianit si transferimin e nje lojtari aq te kerkuar