Rezultate te kerkimit per termin: +Mjekimit

Meta: total 1000 / total_found 2040 / time 0.001 / keyword[0] mjekimit / docs[0] 2040 / hits[0] 2522 /
Zjarri dogji çiftin/ Gjyshi i familjes mes lotëve: Thirra djalin, smu përgjigj kurrë!
  • 2019-04-08

Zjarri dogji çiftin/ Gjyshi i familjes mes lotëve: Thirra djalin, smu përgjigj kurrë!

Një mëngjes i kobshëm ishte ky i datës 8 prill për Pukën, e cila u trondit nga ngjarja në banesën e 82-vjeçarit Pal Gjoni. Zjarri në shtëpinë dy katëshe ku i moshuari jetonte me bashkëshorten dhe familjen e të birit, i mori jetën këtij të fundit dhe nuses së shtëpisë, ndërsa fa

Deputeti i PD, kundër buxhetit për shëndetësinë
  • 2018-11-17

Deputeti i PD, kundër buxhetit për shëndetësinë

Me tone të forta, deputeti i PD-se, Tritan Shehu ka numëruar gjithë arsyet se pse buxheti i planifikuar për shëndetësinë është i papranueshëm. Në një postim në Facebook, ai shkruan se me këtë buxhet po ecet drejt niveleve tona Afrikano Qendrore. Postimi i Tritan Shehut Buxheti 2019 ne

Sherr në familje, burri plagos gruan me thikë në Lushnjë
  • 2018-11-15

Sherr në familje, burri plagos gruan me thikë në Lushnjë

Një sherr mes një çifti bashkëshortësh, ka bërë që burri të rrëmbejë thikën në kuzhinë dhe të kërcënojë e plagosë të shoqen. Ngjarja e rëndë ka ndodhur para dy ditësh, në një fshat të Lushnjes. Ngjarja është shënuar në fshatin Plug, ku Th. B., 63 vjeç, ka kanosur me fj

No Pic available
  • 2018-10-25

I përdor gjithë bota, pilula e presionit të gjakut shkakton kancer

Pilulat e presionit të gjakut të marra nga miliona njerëz në mbarë botën mund të rrisin rrezikun e kancerit të mushkërive. Në këtë konkluzion kanë dalë shkencëtarët që kanë kryer një hulumtim për pacientët që përdorin frenuesin ACE.. Rezulton se ata kanë 14% më shumë gjasa

Babai në Maliq dhunon vajzën, 16 vjeçarja e plagos me mjet të mprehtë
  • 2018-10-24

Babai në Maliq dhunon vajzën, 16 vjeçarja e plagos me mjet të mprehtë

Një sherr i paprecedentë është shënuar në një familje në Maliq, ku kryefamiljari është konfliktuar me vajzën e tij 16 vjeçe dhe e ka keqtrajtuar atë, ndërsa adoleshentja i është kundërpërgjigjur babait duke e plagosur me mjet të mprehtë. Në banesë, gjatë një konflikti për mo

Bulqizë, 38-vjeçari plagos me thikë babë e bir për pronën
  • 2018-09-21

Bulqizë, 38-vjeçari plagos me thikë babë e bir për pronën

Një 38-vjeçar ka plagosur me thikë babë e bir, por falë ndërhyrjes së policisë është parandaluar përshkallëzimi i konfliktit, duke vënë në pranga autorin. Policia e Bulqizës ka bërë arrestimin në flagrancë të Vullnet Muça, 38 vjeç, banues në fshatin Ostren i Madh, Bulqizë p

Virozat e stinës, çdo ditë mbi 100 fëmijë në spitalin e Fierit
  • 2018-08-07

Virozat e stinës, çdo ditë mbi 100 fëmijë në spitalin e Fierit

Dhjetëra fëmijë të moshave të ndryshme i janë drejtuar repartit pediatrik në Spitalin e Fierit, për shkak te problemeve shëndetësore, të shtuara më së shumti edhe nga temperaturat e larta të ditëve të fundit. Sipas mjekes pediatre, Lumturi Mileti çdo ditë paraqiten rreth 100 fëmi