Rezultate te kerkimit per termin: +Mjeshter

Meta: total 377 / total_found 377 / time 0.000 / keyword[0] mjeshter / docs[0] 377 / hits[0] 477 /
No Pic available
  • 2019-01-12

Zyliha Miloti, vitet e bukura të një aktoreje

Zyliha Miloti ” Mjeshtre e Madhe” ka ditëlindjen. Aktorja e njohur  lindi më 11 janar 1946, në Shkodër. Mbaron shkollën e mesme “Jordan Misja” në vitin 1965 . Në vitin 1967 e në vijim paraqitet si një nga aktoret më të suksesshme të Estradës Profesioniste të qy

No Pic available
  • 2018-10-25

Nudot e bukura të Pashk Përvathit (FOTO)

Vështrime nudosh të bien në sy në ekspozitën Ndryshe të piktorit Pashk Përvathi, hapur në Muzeun Historik Kombëtar. Sensualiteti dhe thellësia me të cilën autori e ka trajtuar figurën femërore I bëjnë ato tërheqëse për publikun. Pashk Përvathi ka lindur në Manati të Lezhës, m

No Pic available
  • 2018-10-24

Nudot e bukura të Pashk Përvathit

Vështrime nudosh të bien në sy në ekspozitën Ndryshe të piktorit Pashk Përvathi, hapur në Muzeun Historik Kombëtar. Sensualiteti dhe thellësia me të cilën autori e ka trajtuar figurën femërore I bëjnë ato tërheqëse për publikun. Pashk Përvathi ka lindur në Manati të Lezhës, m

Meta dekoron ish-ambasadorin Bashkim Zeneli
  • 2018-07-13

Meta dekoron ish-ambasadorin Bashkim Zeneli

Bashkim Zeneli Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dekoruar ish-deputetin dhe diplomatin e shquar shqiptar, ish-ambasadorin Bashkim Zeneli, një ndër figurat historike të Partisë Socialiste, me titullin e lartë Mjeshtër i Madh. Motivacioni: Në shenjë vlerësimi për kontributin e shquar dh

No Pic available
  • 2017-06-14

Presidenti nderon aktorin Viktor Zhusti me titullin Mjeshtëri Madh

Presideniti i Republikës Bujar Nishani ka dekoruar me titullin Mjeshtëri Madh 32 artistë  ndër to edhe aktorin e madh Viktor Zhusti.  Aktori Viktor Zhusti ka reaguar në FB në shenjë falenderimi ndaj këtij titulli të dhënë nga Nishani. Gjate rrugetimit ne kete cerek te fundit te

Bora poezia që i kujton dashurinë Mevlan Shanajt
  • 2017-02-21

Bora poezia që i kujton dashurinë Mevlan Shanajt

Nuk më lë bora të shoh/çatitë e kuqe e pemët e zhveshura/por ndjej si nën të/lëviz pranvera Mevlan Shanaj, një emër i njohur i kinematografisë shqiptare I postoi këto vargje të para të poezisë Nuk më lë bora të shoh më 14 shkurt, ditën e të dashuruarve. 45 vjet më parë ato u

No Pic available
  • 2017-02-18

Shuhet legjenda e boksit shqiptar, Todi Janku: Kush ishte Roki Balboa shqiptar

Është ndarë sot në moshën 87-vjeçare nga jeta pas një sëmundje të rëndë Todi Janku, legjenda e boksit shqiptar. I konsideruar si “Roki Balboa” shqiptar, Theodhor Janku njihej për forcën e jashtëzakonshme në ring në vitet 1950-1960. Mjeshter i merituar i sportit, Janku vle