Rezultate te kerkimit per termin: +Mjeshtrit

Meta: total 1000 / total_found 1415 / time 0.000 / keyword[0] mjeshtrit / docs[0] 1415 / hits[0] 1750 /
No Pic available
  • 2017-02-09

UDHËKRYQI SHQIPTARO-AMERIKAN I DREJTËSISË

Elton Myftiu Kam frikë se historia po përsëritet! Në shumëçka, 2017-ta i ngjan 1997-së, kohë me personazhe pikante që, të dehur nga dashuria për pushtetin personal, u futën në një konflikt pa krye me ambasadat e huaja, me theks të veçantë lidhur me atë amerikane. Të gjithë e dim

No Pic available
  • 2017-02-07

Mesazhe nga shqiptaro-amerikanët për shuarjen e patriarkut të letrave shqipe, Dritëro Agolli

Shoqata e Shkrimtarëve Shqiptaro-Amerikanë dhe personalitete nga bota shqiptare në Amerikë, përcjellin mesazhe ngushëllimi, për ndarjen nga jeta të Mjeshtrit të Penës  dhe Patriarkut të Letërsisë Shqipe-Dritëro AGOLLI. Ka gjëra në jetë që ndodhin krejt papritur dhe ndryshojnë rrj

Lamtumire Dritero Agolli
  • 2017-02-05

Lamtumire Dritero Agolli

p styletext-align justifyTe gjithe shkuan per ti dhene pershendetjen e fundit mjeshtrit te madh te letrave shqipe njeriut qe kurre nuk do shuhet pasi poezia dhe proza e tij do mbetet pike referimi per gjithkendbrbr p styletext-align justifyQytetare te Tiranes e jo vetem miq kolege te dashur te vepra

No Pic available
  • 2017-02-05

Lamtumirë Dritëro! Çuli: Agolli ishte një humanist dhe iluminist

Largimi nga jeta i mjeshtrit të letrave shqipe Dritëro Agolli për shkrimtaren Diana Çuli është një humbje njerëzore dhe jo letrare. E ftuar në intervistën e mbrëmjes në Ora News, Çuli tha se vepra e Dritëroit është e përjetshme dhe se pritet të pasurohet edhe me botime të reja të

No Pic available
  • 2017-02-04

Të dielën Dritëro Agolli do të përcillet me nderimet më të larta

Të dielën do i jepet lamtumira mjeshtrit të letrave Dritëro Agolli. Ai do të përcillet me nderimet më të larta. Ministria e Kulturës ka bërë të ditur vendimin e marrë nga Komisioni Shtetëror për homazhet e Dritëro Agollit, të cilat do të mbahen të dielën në Pallatin e Kongreseve

Gjendja shëndetësore e Robert Ndrenikës, shtyn shfaqjen Mendohu Xhakomino
  • 2017-01-31

Gjendja shëndetësore e Robert Ndrenikës, shtyn shfaqjen Mendohu Xhakomino

Vepra nën regjinë e Milto Kutalin ka premierën më 8 shkurt në Teatrin e Metropolit Mendohu Xhakomino vepra me regji të Milto Kutalit do të ngjitet premierë në skenën e Teatrit Metropol më 8 shkurt. Dhe pse ishte paralajmëruar për tu shfaqur më 2 shkurt, gjëndja shëndetësore jo e mir

Ismail Kadare: Çorapet e bukura të gjyshit
  • 2017-01-28

Ismail Kadare: Çorapet e bukura të gjyshit

Sot shkrimtari i njohur mbush 81 vjec. Ja si e përshkruan ai ditën e lindjes. Shkrimtari I njohur Ismail Kadare mbush sot 81 vjeç. Një nga personazhet më me ndikim jashtë hapësirës shqiptare me veprën e tij. Kadare është padyshim një nga personalitetet më të mëdha shqiptar të shekull