Rezultate te kerkimit per termin: +Modelja

Meta: total 1000 / total_found 5505 / time 0.003 / keyword[0] modelja / docs[0] 5505 / hits[0] 7244 /
Instagram/ Cilët janë yjet më të pasur dhe me ndjekësit më të shumtë
  • 2019-03-15

Instagram/ Cilët janë yjet më të pasur dhe me ndjekësit më të shumtë

Futbollistët dhe yjet e uebit janë padronët. Italia gjithashtu ka bartësit e standardeve Me rrjetet sociale ju mund të fitoni shumë mirë. Shumë yje ndërkombëtarë që monitorojnë platformat e ndryshme çdo ditë janë plotësisht të vetëdijshëm për këtë, me qëllim që të rrisin nu

Lista e Forbes, kush janë njerëzit më të pasur në botë! (Foto)
  • 2019-03-06

Lista e Forbes, kush janë njerëzit më të pasur në botë! (Foto)

Për të dytin vit radhazi, Jeff Bezos e vendos veten në krye të listës së më të pasurve në botë. Sipas revistës amerikane “Forbes”, pasuria e themeluesit të Amazon ka rritur 19 miliardë dollarë në një vit, duke arritur në 131 miliardë. Në hapin e dytë të podiumit ësh

No Pic available
  • 2019-02-15

Edgar Degas dhe alfabeti i trupit

Luan Rama Doni një Van Gogh, një Gauguin, një Degas, Matisse apo Cezanne?… Këtu keni dhe klasikët apo neoklasikët, impresionistët dhe post-impresionistët. Mund të zgjidhni: varet nga ju!… Ah, ju pëlqeni primitive italianë apo anglezët Tourner, Whistler? Dhe kështu, diku në

Modigliani dhe historia me emigranten italiane
  • 2019-02-10

Modigliani dhe historia me emigranten italiane

Paris, sheshi «Denfert Rochereau». «Luani» madhështor i Belfort-it, atëherë nuk ishte vendosur këtu. Ishte një shesh me pemë, që toka poshtë fshihte varrezat e të varfërve të hedhur aty në shekujt XVI-XVII, stola dhe rrugët që shkonin nga shumë drejtime, por njëra prej tyre merrt

Njihuni me 8 femrat më të dëshiruara të vitit 2019
  • 2019-01-16

Njihuni me 8 femrat më të dëshiruara të vitit 2019

Apeli femëror kalon nga personaliteti emocional, sipas një sondazhi të Anima Select. Adriana Lima kombinon bukurinë dhe karakterin Adriana Lima Shijet ndryshojnë dhe ajo që dje konsiderohej tërheqëse humbet rëndësinë në krahasim me karakteristikat e tjera. Sipas një studimi të organiz

No Pic available
  • 2019-01-12

Misteri i djalit të zhdukur të Gaddafit, që tani e kërkon Putini

I njohur për luftime dhe trafikim, ai u kap në Liban tre vjet më parë pas vdekjes së babait të tij dhe askush nuk dëgjoi më për të. Por tani diplomacia ruse po punon për lirimin e tij. Veçanërisht atë e kujtojmë prej kapriçove të klanit Gadhafi në ditët e tij të arta. Gra të buk

Matis  ballë telajos gjer në ditën e fundit
  • 2018-12-27

Matis ballë telajos gjer në ditën e fundit

Edhe pse në moshë të thyer dhe shumë i sëmurë, dukej se plaku Matis (Henri Matisse) nuk donte të hiqte dorë nga piktura dhe peneli i tij. Atje në Nice, ku ishte vendosur prej vitesh dhe ku punonte së fundi në një dhomë hoteli, ai donte ta çonte deri në fund aventurën e tij pikturale,