Rezultate te kerkimit per termin: +Modern

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:14.147Z

Galeria Tate Modern numer rekord vizitoresh

Galeria Tate Modern numer rekord vizitoresh E enjte 10 Janar 2013 1033 p styletext-align justify margin 0in 0in 025in line-height 135pt vertical-align baseline p Galeria Tate Modern numer rekord vizitoresh Galeria Tate Modern ne Londer ka terhequr pergjate 2012-es nje numer rekord vizitores

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.105Z

From Folk To Modern /Folklor, traditë kombëtare dhe arti modern

TIRANË, 2 Shtator/ ATSH/. - Festivali Folklorik Ndërkombëtar që po zhvillohet në qytetin e Durrësit (29 gusht - 2 shtator), ka bëre bashkë këngëtarë, instrumentistë e valltarë nga disa vende të botës, të cilët nën titullin "From Folk To Modern", kanë gjallëruar mbrëmjet e pushue

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:59.522Z

Festivali i kercimit modern

brbrTe eksplorosh perseritjen me ane te ketyre levizjeve balerinet ne skene perpiqen te gjejne kufirin dhe irracionalen Kjo eshte shfaqja e pare e festivalit te kercimit modern dhe bashkekohor qe ka nisur nje nate me pare ne qytetin e Durresit e sjelle nga balerinet zviceran Ne edicionin e ketij vi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:06.612Z

El Shaarawy, sulmues modern

Selektori i Italisë, Cesare Prandelli ka lavdëruar yllin e Milanit, Stephan El Shaarawy si sulmues modern i cili kryen edhe detyra tjera përveç kërcënimit për ekipet kundërshtare. 20 vjeçari është aktualisht golashënuesi më i mirë në Serie A me 10 gola dhe ka depërtuar në ekipin e A

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.532Z

Frankenshtajni modern

Të premten është publikuar traileri i filmit ‘I, Frankenstein’ (Unë, Frankenshtajni) dhe ndryshe nga sa mund të pritej, përbindëshi i krijuar nga Mary Shelley në romanin e vitit 1818 është shumë më i frikshëm se ai i interp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:27.373Z

Rikthehet "Danci modern" në Durrës

Kompania e baletit të Kosovës hapi dje në mbrëmje edicionin e tretë të Festivalit Ndërkombëtar të Dancit Modern dhe Kontemporan, që do të zhvillohet për një javë në qytetin e Durrësit. Drejtori i këtij festivali, Gjergj Prevazi, tha se pas shpalljes së pavarësisë së Kosovës më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.712Z

Në Durrës, me danc modern dhe bashkëkohor

Kompani të njohura teatrore do të marrin pjesë për herë të parë në Festivalin Ndërkombëtar të Dancit Modern dhe Kontemporan, edicioni i katërt i të cilit do të zhvillohet në Durrës nga 30 prill-6 maj 2009. Pjesëmarrjen e tyre në këtë edicion e kanë konfirmuar dhjetë kompani tea

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama