Rezultate te kerkimit per termin: +Modica

Meta: total 22 / total_found 22 / time 0.000 / keyword[0] modica / docs[0] 22 / hits[0] 34 /
O Itali, o çizme e madhe, mos më përzë përsëri me shkelma
  • 2019-04-10

O Itali, o çizme e madhe, mos më përzë përsëri me shkelma

O Itali, o çizme e madhe, mos më përzë përsëri me shkelma, fraza e njohur e poetit dhe emigrantit italian, kthyer në Itali në fillim të viteve 900 Emanuel Carnevalit, ka frymëzuar artisten shqiptare Jonida Xherri për të realizuar një projekt artistik. Për Shqiponline, artistja tregon s

Italia shpërndan 250 emigrantë në 5 vende të BE. Jo nga Vishegradi
  • 2018-07-16

Italia shpërndan 250 emigrantë në 5 vende të BE. Jo nga Vishegradi

Edhe Spanja dhe Portugalia do të marrin 50 emigrantë secila, siç kanë bërë Franca, Gjermania dhe Malta. Lajmin në Twitter e ka dhënë kryeministri italian, Giuseppe Conte. Nga 450 emigrantët të bllokuar pranë brigjeve të Pozzallo-s, tashmë janë 250 të tillë ata që do të zhvendosen

Itali, pranga skifterit shqiptar, grabiti pronarin e barit me thikën në fyt (EMRI)
  • 2018-04-16

Itali, pranga skifterit shqiptar, grabiti pronarin e barit me thikën në fyt (EMRI)

Grabitësi Teodori Grabova Në Modicza të Italisë, policia ka arritur të arrestojë një 25 vjeçar shqiptar, i cili së bashku me një grabitës tjetër ka grabitur pronarin e një prej bareve më të famshme në këtë qytet. Skifteri shqiptar quhet Theodori Grabova. Ai akuzohet për ngjarjen e

Dialogu i pamundur me imazhet e nanës
  • 2018-02-28

Dialogu i pamundur me imazhet e nanës

Moria Ricci artiste e re italiane vjen me ekspozitën Lookafering në Muzeun Marubi në Shkodër, kuruar nga Lek M. Gjeloshi. Domethënia e fjalës Lookaftering, duke iu referuar fillimisht një përkujdesjeje në akt e sipër (të evokuar në një farë mënyre në mungesë), na projekton gjithasht

No Pic available
  • 2017-11-03

Kush është Fatmir Minaj, shqiptari që u çlirua nga çdo akuzë e grupit Habilaj?!

Gjatë mbrëmjes së djeshme eskluzivisht për Ora News, Maurizio Katalano, avokati italian i tre shtetasve shqiptarë të arrestuar në kuadër të operacionit “Rosa de venti”, ka deklaruar se Gjykata e Ankinimit të Katanias ka pranuar kërkesën e tij për anullimin e vendimit të arr

No Pic available
  • 2017-11-03

Dosja Habilaj në Itali, lirohet një nga anëtarët e grupit kriminal

Lirohet Fatmir Minaj, një prej katër shqiptarëve të arrestuar si pjesë e bandës së Habilajve. Gjykata për Liri e Catania-s anuloi sot urdhër-arrestin për 55-vjeçarin Minajn me arsyetimin se ai nuk ka patur një rol aq të rëndësishëm sa personat e tjerë në grupin e strukturuar krimin

No Pic available
  • 2017-11-02

Dosja Habilaj, lirohet një nga anëtarët e grupit kriminal

Lirohet Fatmir Minaj, një prej katër shqiptarëve të arrestuar si pjesë e bandës së Habilajve.Gjykata për Liri e Catania-s anuloi sot urdhër-arrestin per 55 vjeçarin. Maurizio Katalano, avokati i tre shtetasve shqiptarë të arrestuar si anëtarë të bandës italo-shqiptare të trafikut t