Rezultate te kerkimit per termin: +Mogherini

Meta: total 1000 / total_found 1374 / time 0.000 / keyword[0] mogherini / docs[0] 1374 / hits[0] 2704 /
5 vjet nga aneksimi i Krimesë, Mogherini kritikon Rusinë
  • 2019-03-17

5 vjet nga aneksimi i Krimesë, Mogherini kritikon Rusinë

Shefja për Politikë të Jashtme dhe Siguri e Bashkimit Evropian, ka kritikuar Rusinë në prag të pesëvjetorit të aneksimit të Gadishullit ukrainas të Krimesë nga Kremlini. Në një deklaratë të lëshuar sot, vetëm një ditë para pesëvjetorit të aneksimit të Krimesë nga Rusia, shefja

TRIALOGU!
  • 2019-03-13

TRIALOGU!

Nga Fadil LEPAJA Në fillim ishte monologu. Ne flisnim vetë me vete, mbanim debate për paqe, liri  dhe pavarësi, për marrëveshje me serbët, por serbët nuk na dëgjonin nga zhurma që asokohe po e prodhonin. Një milion serb në Gazimestan dhe diçka më pak në Ushqe në Beograd, e kishin b

Air Albania, deputeti i PE letër Mogerinit: A kanë shkelje ligjore këto prokurime?
  • 2019-02-14

Air Albania, deputeti i PE letër Mogerinit: A kanë shkelje ligjore këto prokurime?

Çështja e Air Albania dhe aeroporti i Vlorës është bërë një çështje sërish në Parlamentin Evropian. Deputeti i Parlamentit Evropian, Paul Ruebig, i ka dërguar sot një letër përfaqësueses së Lartë për Politikën e Jashtme e të Sigurisë të Ben Federica Mogherinit. Në letrën e

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, në krah të diplomatëve me mjekër
  • 2019-02-01

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, në krah të diplomatëve me mjekër

Ministrat e Jashtëm janë mbledhur sot në një takim jozyrtar në Bukuresht të Rumanisë. I pranishëm është edhe  ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Gent Cakaj. Ai është takuar me homologët e tij, të cilët duken mjaft të mëdhenj në moshë përballë Cakajt, që është vetëm 28 vje

Lufta Rama-Meta, pasoja në rrugën e integrimit. Bushati anulon vizitat jashtë
  • 2019-01-14

Lufta Rama-Meta, pasoja në rrugën e integrimit. Bushati anulon vizitat jashtë

Përplasja institucionale mes Presidentit dhe Kryeministrit, me në fokus kreun e diplomacisë shqiptare, ka prodhuar pasojat e para në politikën e jashtme të vendit, duke filluar nga marrëdhëniet me Gjermaninë, vendi me më shumë peshë në Europë. Top Channel mësoi se ministri i Jashtëm,

Lufta Rama-Meta, pasoja në axhendën e integrimit. Bushati anulon vizitat jashtë
  • 2019-01-13

Lufta Rama-Meta, pasoja në axhendën e integrimit. Bushati anulon vizitat jashtë

Përplasja institucionale mes Presidentit dhe Kryeministrit, me në fokus kreun e diplomacisë shqiptare, ka prodhuar pasojat e para në politikën e jashtme të vendit, duke filluar nga marrëdhëniet me Gjermaninë, vendi me më shumë peshë në Europë. Top Channel mësoi se ministri i Jashtëm,

NJË MARRËVESHJE ME HARTA QË NUK SJELL PAQE
  • 2019-01-12

NJË MARRËVESHJE ME HARTA QË NUK SJELL PAQE

Nga: Veton Surroi Lehtësia e padurueshme e vizatimit të hartës së re mes shqiptarëve dhe serbëve. 1.Kur më pyesin, gjithnjë e më shpesh, njerëz të njohur e të panjohur, gazetarë e diplomatë, dashamirë a jo të Kosovës se çka të re me negociatat mes Kosovës dhe Serbisë, përgjigjj