Rezultate te kerkimit per termin: +Mohimi

Total: 1122
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:38.966Z

Incko: Mohimi i genocidit, i papranueshëm

Përfaqësuesi i lartë i bashkësisë ndërkombëtare në Bosnje, Valentin Incko ka deklaruar se mohimi i geoncidit është i papranueshëm dhe se ballafaqimi me krimet e luftës është hapi i parë në përmirësimin e marrëdhënieve në rajon. Mohimi i gjenocdit në Srebrenicë është i papran

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:39.052Z

Incko: Mohimi i genocidit i papranueshëm

Përfaqësuesi i lartë i bashkësisë ndërkombëtare në Bosnje, Valentin Incko ka deklaruar se mohimi i geoncidit është i papranueshëm dhe se ballafaqimi me krimet e luftës është hapi i parë në përmirësimin e marr&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.248Z

Berisha Ne alternative zhvillimi PS mohimi

Gjate fjales se tij Berisha u shpreh se alternativa e Partise Demokratike eshte ajo e ndryshimit te ketij vendi ndersa shtoi se opozita ndjek politiken e mohimit.Alternativa jone eshte alternativa e ndryshimit te ketij vendi e ndertimit te Shqiperise evropiane e ndertimit te shkollave e kopshteve te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:37.312Z

Mohimi i gjenocidit në Srebrenicë krijon tensione

Kreu mysliman i presidencës tre-palëshe të Bosnjes ka kritikuar presidentin e Serbisë, Tomisllav Nikoliqin për deklaratën se masakra e Srebrenicës nuk është gjenocid. Edhe Trubunali për Krime Lufte për ish Jugosllavinë në Hagë, edhe Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë e kanë quajtu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.476Z

Mohimi i Luftës dhe “rikthimi” i Hoxhës

SSSAASS Jordan Jorgji Vitet e fundit në Shqipëri, por edhe në Kosovë, është vënë re shfaqja publike e portretit të diktatorit Hoxha. Në ditën e dëshmorëve, ish-kryeministri Pandeli Majko përshëndeti me grusht, simbol ky i partizanëve shqiptarë në luftë, ndërsa në ceremonitë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:37.315Z

Mohimi i gjenocidit në Srebrenicë shkakton tensione në Bosnjë

Kreu mysliman i presidencës tre-palëshe të Bosnjes ka kritikuar presidentin e Serbisë, Tomisllav Nikoliç për deklaratën se masakra e Srebrenicës nuk është gjenocid. Edhe Trubunali për Krime Lufte për ish Jugosllavinë në Hag&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.224Z

Express, Mohimi i datave të shënuara, zhvendosje nga tabani kombëtar kosovar

  E përditshmja kosovare Express shkruan në një artikull të saj për heqjen e datës së 28 nentorit si festës kombëtare të propozuar nga kuvendi kosovar. Artikulli viojn si më poshtë: Mohimi i datave të shënuara të popullit shqiptar nga ana e Qeverisë së Kosovës janë tendenc

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama