Rezultate te kerkimit per termin: +Moise +Kean

Total: 2
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.159Z

Vendos sërish Kean, Juventusi merr 3 pikët ndaj Empolit

Moise Kean vijon të tregohet vendimtar, teksa pas golave me përfaqësuesen italiane, tashmë është rikthyer të shënojë sërish për Juventusin. Talenti vendosi fatin e takimit ndaj Empolit, duke u dhënë fitoren bardhezinjve, me një gol të shënuar në minutën e 72-të të ndeshjes, vet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.160Z

Kean, Juventusi po përgatit sulmuesin e së ardhmes

Mund të konsiderohet edhe çështje fati por njeriu i momentit në shtëpinë e Juventusit pa dyshim është Moise Kean. Është vetëm 19 vjeç dhe, gradualisht, po tregon një potencial të jashtëzakonshëm. Shënoi në ndeshjen debutuese me fanellën e Kombëtares së Italisë, gjithashtu edhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.159Z

E do gjithë Europa, Juventusi ka gati rinovimin për Kean!

Drejtori sportiv i Juventusit, Fabio Paratici ka nisur punën për ti rinovuar kontratën e sulmuesit të ri, Moise Kean. 19-vjecari po kalon një formë të mirë së fundmi, ndaj dhe drejtuesit e bardhezinjëve nuk duan që të përballen me ndonjë surprizë të pakëndshme, duke parë që shumë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.173Z

Juventus mposht Milanin me ndihmën e arbitrit, Kean gjen sërish golin

Sfida nisi mjaft mirë për Milanin, që ishte rreshtuar mirë në fushë dhe tregoi një shpirt shumë të lartë gare, duke rrezikuar disa herë kuadratin bardhezi. Rasti më i mirë ishte ai i minutës së 34-t, kur një krosim i kthyer drejt zonës nga kuqezinjtë, u përplas në dorën e Alex

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.967Z

Paralajmërohet Atletico, Juventusi shkatërron Udinesen me yjet në stol

Juvenusi ngroh motorët para sfidës së kthimit me Atleticos në Torino, që mbetet më e rëndësishmja për bardhezinjtë në këtë pikë të sezonit. Zonja e Vjetër shkatërroi 4-1 Udineses, madje me shumë nga titullarët në stol, duke paralajmëruar Los Colchoneros që i pret ferri në All

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.646Z

Thyhet rekordi në Serie A, debuton Messi i ri 15 vjeçar

Adoleshenti Pietro Pellegri hyn në historinë e kampionatit italian si futbollisti më i ri që luan një ndeshje zyrtare. Djaloshi hyri në vend të Tomas Rincon në minutën e 88-të kundër Torinos në moshën 15 vjeç e 280 ditë. Pellegri thyen rekordin e të gjitha kohërave të vendosur nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.218Z

Ronaldo i grumbulluar për Ajaxin, por Allegri ka edhe planin B

Juventusit i duhet vetëm 1 pikë për tu shpallur matematikisht kampion i Italisë, çka i jep mundësi Zonjës së Vjetër që të përqendrohet totalisht te Liga e Kampioneve. Ditën e mërkurë, Juvja do të luajë ndeshjen e parë çerekfinale të Championsit ndaj Ajaxit dhe trajneri Allegri do

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama