Rezultate te kerkimit per termin: +Mokra

Meta: total 91 / total_found 91 / time 0.000 / keyword[0] mokra / docs[0] 91 / hits[0] 143 /
Thesari Ilir dhe kërkimet sekrete te Ministrisë, Banori: Diçka morën!
  • 2016-05-16

Thesari Ilir dhe kërkimet sekrete te Ministrisë, Banori: Diçka morën!

Ku fshihet thesari i Mbretëreshës Teutë?. Cilat janë legjendat që e rrethojnë? Si jetojnë mes tyre banorët e Mokrës, e mbi të gjitha, si i pushtuan ethet e arit zyrtarët e lartë të Ministrisë së Mbrojtjes disa vite më parë? Mokra është një krahinë e madhe legjendash dhe histor

Intervista e plotë! Meta: Nuk shoh zgjedhje të parakohshme
  • 2016-01-30

Intervista e plotë! Meta: Nuk shoh zgjedhje të parakohshme

Intervista e Kryetarit të Kuvendit z. Ilir Meta në emisionin "Zonë e Lirë" të gazetarit Arjan Çani në TV KLAN Para se të flasim për aktualitetin, unë do të doja ta filloj nga fundi. Ç'ishte ajo darkë me Edi Ramën? Unë kujtova se do ta filloje nga Doktori. Jo, do ta filloj nga lajmi i

Serbët hedhin baltë mbi Shote Galicën: Nuk është heroinë, ka vrarë  6 fëmijë
  • 2015-12-04

Serbët hedhin baltë mbi Shote Galicën: Nuk është heroinë, ka vrarë 6 fëmijë

E thënë nga serbët kjo histori duket jo fort e besueshme, pasi ata gjithmonë kërkojnë të hedhin baltë mbi heronjtë shqiptarë. Megjithatë kohët e fundit mediat serbe kanë publikuar histori të reja për burrneshën shqiptare Shote Galica, për të cilën thonë se nuk është heroinë po

E pabesueshme: Serbët kërkojnë që mos të këndohet më kënga e Shotës! – (Video)
  • 2015-12-03

E pabesueshme: Serbët kërkojnë që mos të këndohet më kënga e Shotës! – (Video)

Urrejtja dhe akuza e serbëve ndaj shqiptarëve, tashmë dihet, por prapë ata gjejnë mënyra e mënyra për të na shokuar me deklaratat e tyre të pavërteta dhe tendencioze. Ndoshta shumica nuk e kanë ditur por qysh moti ekziston kënga në gjuhën serbe "Shote, mori Shote", e krijuar pikërish

Mitet lindin prej njerëzve, jetojnë për njerëzit
  • 2015-11-01

Mitet lindin prej njerëzve, jetojnë për njerëzit

Nga Vllasova Musta Në ditët e fundit të tetorit, u organizua në Bibliotekën e Galerisë Kombëtare të Arteve, promovimi i novelës "Rënkime shpirti" të gazetares së mirënjohur, Zenepe Luka. Ky libër, ribotohet në kuadrin e 100 vjetorit të lindjes së nënës së saj dhe ka në qe

Fund i hidhur per nje pastruese ne Tirane e shtyp makina per vdekje
  • 2015-10-04

Fund i hidhur per nje pastruese ne Tirane e shtyp makina per vdekje

Foto NOAal Te aferm e te njohur te te ndjeres prane baneses se saj PUBLICITET Tirane 3 tetor 2015 NOAal - Nje grua ka mbetur e vdekur si pasoje e perplasjes nga nje automjet teksa ishte duke fshire rrugen prane vendbanimit te sajbr br Ngjarja ka ndodhur ne rrugen Niko Avr

Fund i hidhur per nje fshesaxhije ne Tirane e shtyp makina per vdekje
  • 2015-10-03

Fund i hidhur per nje fshesaxhije ne Tirane e shtyp makina per vdekje

Foto NOAal Te aferm e te njohur te te ndjeres prane baneses se saj PUBLICITET Tirane 3 tetor 2015 NOAal - Nje grua ka mbetur e vdekur si pasoje e perplasjes nga nje automjet teksa ishte duke fshire rrugen prane vendbanimit te sajbr br Ngjarja ka ndodhur ne rrugen Niko Avr