Rezultate te kerkimit per termin: +Moldavin

Total: 112
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:03.848Z

Thirrje për ribashkimin e Rumanisë me Moldavinë

Mijëra protestues në Bukuresht kanë bërë thirrje për ribashkimin e Rumanisë me Moldavinë. Protestuesit nga të dyja vendet kanë brohoritur slogane anti-ruse dhe i kanë kërkuar Qeverisë rumune që ta bëjë unifikimin priori

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.360Z

Raporti: Senatori McCain e viziton Moldavinë

Radio Evropa e Lirë, redaksia për Moldavinë, duke u mbështetur në zyrtarë të ministrisë së jashtme të Moldavisë, ka raportuar se senatori amerikan, John McCain, do ta vizitoj Kishinevin më 17 prill. Zoti McCain, ish-kandidat presidencia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:31.951Z

Rumania nis ta furnizojë Moldavinë me gaz

Rumania ka filluar të furnizojë me gaz natyral Moldavinë, pasi Moldavia dëshiron që të zvogëlojë varësinë nga gazi rus. Ministrja e jashtme moldave, Natalia Gherman, gjatë një vizite në Bukuresht, ka thënë se kjo ësht&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.222Z

NATO: Moska mund të sulmojë Moldavinë

Komandanti i forcave të armatosura të NATO-s ka thënë të dielën se Rusia ka mbledhur një forcë “të konsiderueshme” në kufirin e saj me Ukrainën, derisa Moska mund ta ketë në cak një rajon tjetër në një i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.710Z

BE marrëveshje Asocimi me Gjeorgjinë dhe Moldavinë

TIRANE- Bashkimi Evropian nënshkroi sot Marrëveshje Asocimi edhe me Gjeorgjinë dhe Moldavinë, dy ish-republika sovjetike që synojnë të afrohen me Evropën Perëndimore pavarësisht presioneve të Rusisë. “Kjo është një dit&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.094Z

PE ratifikon marrëveshjen e asocimit me Moldavinë

BRUKSEL- Parlamenti Evropian ratifikoi sot marrëveshjen e asocimit mes BE-së dhe ish-republikës sovjetike të Moldavisë, që përfshin një marrëveshje të shkëmbimit të lirë, të njëjtë si ai i nënshkruar me Ukrainë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.786Z

Shpresat, më në fund një fitore për Europianin 2013

Kombëtarja Shpresa ka arritur fitoren e parë në eliminatoret e Europianit 2013. Në grupin 6, kuqezinjtë 21 vjeçarë kanë mposhtur 4-3 Moldavinë, në ndeshjen e luajtur në Korçë. Takimi ka qenë një “thriller” i v

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama