Rezultate te kerkimit per termin: +Momentalisht

Meta: total 1000 / total_found 5891 / time 0.003 / keyword[0] momentalisht / docs[0] 5891 / hits[0] 6351 /
Top Story, skandali me drejtorin e Burgut në Lushnjë: Piraton Digitalb dhe Tring
  • 2019-04-10

Top Story, skandali me drejtorin e Burgut në Lushnjë: Piraton Digitalb dhe Tring

Top Story udhëtoi për në Lushnje. Edhe në këtë zonë të Shqipërisë, vjedhja e sinjalit televiziv është në lulëzim. Në këtë qytet, Top Story zbuloi rastin më flagrant të piraterisë televizive. Një televizion kabllor pa licencë, në pronësi të një drejtori burgu. Në çdo sht

No Pic available
  • 2019-04-06

Shitet fshati për 150 mijë euro. Ja si Spanja po lufton depopullimin e fshatrave

Spanja e zbrazur, Spanja e shkatërruar Me thirrjen e España vaciada, España arruinada, të dielën më 31 mars, dhjetëra mijëra njerëz demonstruan në Madrid për të kërkuar një zgjidhje urgjente për shpopullimin e vendit. Protesta – thanë të pranishmit – rrjedh nga gjendja

Seks për 5 mijë lekë në lokalet e Fierit, si pronarët bashkëpunojnë me klientët dhe prostitutat
  • 2019-04-02

Seks për 5 mijë lekë në lokalet e Fierit, si pronarët bashkëpunojnë me klientët dhe prostitutat

Në disa prej lokaleve në qendër të Fierit të afrohet seks kundrejt pagesës. Mjafton ti frekuentosh këto lokale e më pas të bësh kërkesën, vajzat ti gjejnë vetë pronarët e lokaleve të cilët fusin në xhep pjesën e tyre të fitimit. Pagesat variojnë nga 5 mijë lekë deri në 10 m

13 mln euro borxhe te Fajdexhinjtë, ish-prefektit i ndalohet dalja nga Shqipëria
  • 2019-03-26

13 mln euro borxhe te Fajdexhinjtë, ish-prefektit i ndalohet dalja nga Shqipëria

Gjykata e Shkallës së Parë në Shkodër ka dhënë masën arrest me burg në mungesë për dy djemtë e ish-prefektit, Paulin Radovani, ndërsa ka vendosur detyrim paraqitje për ish-prefektin me synim që ky i fundit të mos largohet jashtë vendit. Prokuroria ka nisur një hetim kryesisht për

MBI KRIZËN MORALE TË ÇIFLIGJEVE POLITIKE
  • 2019-03-15

MBI KRIZËN MORALE TË ÇIFLIGJEVE POLITIKE

Nga Bajram PEÇI Në vendet me demokraci të zhvilluar partitë politike dhe shoqëria civile, me mjetet e saj të informimit, mbron normat morale dhe krijon vlera. PD dhe LSI, të shushatur, pa busull, me një anije aleance që fut ujë, bëjnë të kundërtën, rropaten të shkatërrojnë vlerat e

Rikthehet dimri në veri dhe juglindje, ja rrugët që nevojiten zinxhirët
  • 2019-03-12

Rikthehet dimri në veri dhe juglindje, ja rrugët që nevojiten zinxhirët

Reshje dëbore me intesitet të ulët në të gjithë territorin e bashkisë Dibër. Trashësia e dëborës arin në 10 cm në qytet dhe diku 15-20 cm në zonat e larta. Rrugët janë të lira pasi në këtë kohë dëbora nuk mban gjatë. Momentalisht ka probleme me energjinë elektrike ne disa f

SHTEGU I NGUSHTË I EDI RAMËS
  • 2019-03-02

SHTEGU I NGUSHTË I EDI RAMËS

Nga: ARBEN MANAJ Përgjithësisht, ashtu si komshiun, edhe opozitën, nuk e zgjedh dot. Ajo ka marrë ato vendime që ka marrë, për të keqen e vet dhe të Shqipërisë apo anasjellas, çka koha do e tregojë. Por jemi këtu ku jemi, jo vetëm për faj të saj, por edhe të pushtetit dhe arroganc