Rezultate te kerkimit per termin: +Mon +Kukaleshi

Meta: total 9 / total_found 9 / time 0.000 / keyword[0] mon / docs[0] 2030 / hits[0] 2431 / keyword[1] kukaleshi / docs[1] 16 / hits[1] 19 /
Denoncimi/ Drejtori i Ramës te patentat, 70 milionë në muaj nga korrupsioni
  • 2019-04-07

Denoncimi/ Drejtori i Ramës te patentat, 70 milionë në muaj nga korrupsioni

Ish-kryeministri Sali Berisha nuk i ka ndalur denoncimet në Facebook as në ditë të diel, teksa në shënjestrën e tij këtë herë është vënë, drejtori i ri i Shërbimeve të Transportit Rrugor, Blendi Gonxhe. Sipas Berishës një skemë e korrupsionit gjigand po aplikohet në Drejtorinë e

Robert Ndrenika 76 vjeç. Kur interpretonte Qazim Mulletin
  • 2019-01-10

Robert Ndrenika 76 vjeç. Kur interpretonte Qazim Mulletin

Sot Robert Ndrenika një prej ikonave të kinematografisë dhe teatrit shqiptar mbush 76 vjeç. Ai ka lindur më 10 janar të vitit 1942. Roli i tij i parë në kinematografi ka qenë ai i Gjergjit në filmin Oshëtim në bregdet një film i prodhuar më vitin 1966 nën regjinë e Hysen Hakanit. Në

PORTRETI: Kush është Qazim Mulleti, prefekti i vërtetë i Tiranës, që u denigrua nga diktatura
  • 2016-11-20

PORTRETI: Kush është Qazim Mulleti, prefekti i vërtetë i Tiranës, që u denigrua nga diktatura

Qazim Mulletit është një personazh i pazakontë në historinë e qytetit të Tiranës. Arti i diktaturës u rrek ta denigronte një personazh të spikatur. Grotesku dhe sarkazma, manipulimi dhe tjetërsimi, arritën të ngulitin thellë në vetëdijen e shqiptarëve një Qazim Mullet, jo vet

Si dha shpirt në duart e mia gruaja e prefektit të Tiranës
  • 2016-08-15

Si dha shpirt në duart e mia gruaja e prefektit të Tiranës

Nga Beqir Sina Ka qenë muaji i fundit i vitit 1980, dhjetor me sa mbaj mend kur rreth orës 2 pas mesnate në shtëpinë time, që i binte të ishte një dhomë 4×4 në barangën e tretë, me hyrje për nga rruga nacionale, dëgjoj një trokitje, tak-tak të lehtë, në penxheren time, që is

No Pic available
  • 2013-07-19

A i duhen Partisë Demokratike Bojaxhinjtë?

19-07-2013 / Nga Ibrahim Hackaj Në vitin 1969 lexoja në origjinal Les Miserables (Të Mjerët) të Viktor Hygoit, në tre vëllime mjaft të vëllimshëm. Në njërin prej tyre më ka mbetur në mendje pjesëza “Qui sont les

PS Basha deshtoi ne Tirane
  • 2012-07-25

PS Basha deshtoi ne Tirane

Të zgjedhurit vendorë nga Partia Socialiste të disa njësive bashkiake në Tiranë, kanë renditur një mori pakënaqësisht dhe ankesash në drejtim të Bashkisë së kryeqytetit drejtuar prej Lulzim Bashës. Ata u shpreh&eu

Tahiri: Basha favorizoi kunatin e tij
  • 2012-07-25

Tahiri: Basha favorizoi kunatin e tij

Sot, Basha bëri 1 vit nga ardhja në krye të bashkisë së kryeqytetit. Kreu i PS-së për Tiranën, Sajmir Tahiri, akuzoi Bashën se ka favorizuar biznesmenët pranë tij, ndërsa në krye të këtyre favorizimeve sipas Tahirit është kunati. "Sot banorët e Tiranës e dinë se qyteti i tyre nuk