Rezultate te kerkimit per termin: +Monaco +Duke

Meta: total 364 / total_found 364 / time 0.005 / keyword[0] monaco / docs[0] 790 / hits[0] 1133 / keyword[1] duke / docs[1] 772992 / hits[1] 1676553 /
No Pic available
  • 2019-03-23

Koleta dhe dashuritë e saj  

«Koleta dhe miket e saj» (Colette et lessiens), një libër që sapo është botuar në Paris nga shkrimtarja e njohur dhe akademikja franceze DominiqueBona. Në fakt, Koleta ska reshtur së ngacmuari fantazinë dhe frymëzimin e shumë autorëve, dhe çështë më interesantja, shumica femra, shk

No Pic available
  • 2018-12-15

Leicester synon majat, trajneri drejt shkarkimit!

Drejtuesit e Leicester City vazhdojnë të mbajnë nën vëzhgim ish-trajnerin e Monaco, Leonardo Jardim. 44-vjeçari, i cili më parë ka drejtuar edhe Sporting Lisbonën apo Bragën, që prej tetorit është pa punë, pasi klubi nga principata vendosi ta shkarkonte për shkak të rezultateve të

Atletico Madrid mposht Monaco dhe kualifikohet (Video)
  • 2018-11-28

Atletico Madrid mposht Monaco dhe kualifikohet (Video)

Tre skuadra të tjera  kanë siguruar kualifikimin në 1/8-at e Champions League pas dy ndeshjeve të luajtur në orën 18:55. Njëra ka qenë Atletico Madrid, që ka mundur 2-0 Monaco në shtëpi. Dy të tjerat, Porto dhe Schalke, do të ndeshen pas pak minutash me njëra-tjetrën. Të dy

Liverpooli zhgënjen në Beograd, Monaco dorëzohet pa kushte në shtëpi
  • 2018-11-07

Liverpooli zhgënjen në Beograd, Monaco dorëzohet pa kushte në shtëpi

Kanë përfunduar dy takimet e para të mbrëmjes së sotme të Ligës së Kampionëve, të cilat kanë prodhuar befasi të vërteta, si në Francë, por veçanërisht në Beograd, ku Liverpooli është dorëzuar dhe ka dalë pa pikë. Skuadra e Klopp u mposht me rezultatin 2-0 nga ana e vendasve,

No Pic available
  • 2018-11-07

Prapaskena, Mbappe theu paktin 214 mln euro të Real-Monaco

Informacionet e fundit të Football Leaks zbulojnë se Reali i Madridit ishte gati të paguante 214 milionë euro për të përfituar shërbimet e francezit Kylian Mbappe. Sipas artikullit të publikuar nga e përditshmja franceze LEquipe, në verën e vitit 2017 klubi merengues pati arritur një ma

Totenhem ndëshkohet në fund, Bryzh-Monako mbyllet në barazim
  • 2018-10-25

Totenhem ndëshkohet në fund, Bryzh-Monako mbyllet në barazim

Tottenham ka barazuar 2-2 në fushën e PSV-së, ndeshje e vlefshme për javën e tretë të Grupit B të Champions League. Kanë qenë vendasit që kanë kaluar të parët në avantazh me Lozano-n në minutën e 30-të, duke përfituar nga një gabim i Spurs. Festa e vendasve ka zgjatur vetëm 9 mi

Monaco, prezantohet Henry: Dua të ndjek gjurmët e Wenger e Guardiolas
  • 2018-10-18

Monaco, prezantohet Henry: Dua të ndjek gjurmët e Wenger e Guardiolas

Një legjendë tek Arsenali dhe Barcelona, ndërkohë që karrierën e kishte nisur tek Monaco. E pikërisht aty, tek klubi nga principata, Thierry Henry do të provojë eksperiencën e tij të parë si tranjer, duke marrë kështu vendin e Leonardo Jardim. E pikërisht kjo është gjëja që ka kri