Rezultate te kerkimit per termin: +Monde

Total: 896
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.569Z

France Le Monde akuzon Sarkozine

Nje nder gazetat me prestigjoze ne France Le Monde akuzon presidentin Nikolas Sarkozi dhe stafin e tij per spiunimin e gazetareve dhe te burimeve te saj te informacionit. Sipas pretendimit te Le Monde presidenti francez ka perdorur agjente te sherbimeve te inteligjences kombetare per te i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.574Z

France gazeta Le Monde kritikon Sarkozine

Gazeta franceze me mjaft influence Le Monde akuzon presidentin francez se ka shkelur ligjin per te drejten e lirise se medias dhe te shtypit per te mesuar per identifikimin e burimeve qe mundesojne informacione te rendesishme. Specifikisht ceshtja lidhet me nje prej skandaleve me te medha ne v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.936Z

Le Monde Edhe Franca mbikqyr te dhenat

Shërbimi i jashtëm i zbulimit në Francë përgjon të dhëna kompjuterike dhe telefonike në një shkallë të gjerë, ashtu si dhe programi kontrovers amerikan “Prism”, bëhet e ditur nga e përditshmja franceze “Le Monde&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.722Z

Le Monde: Lula, Njeriu i vitit 2009

Pak dite pas nje sondazhi qe i jepte presidentit Lula mbi 70 % mbeshtetje nga populli, kreu i shtetit brazilian merr nje tjeter mirenjohje, kete here nga nje gazete me emer. Behet fjale per francezen “Le Monde” qe e cileson ate si “Njeriun e vitit 2009”. Kjo eshte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.550Z

“Le Monde” në shitje

Një bankier miliarder rus ka bërë të ditur se do të donte ta blinte gazetën franceze “Le Monde”, duke ngritur kështu menjëherë shumë pikëpyetje në lidhje me pavarësinë e editorialeve të saj. 43-vjeçari moskovit, pronar i bankës “My Bank”, Gleb Fetisov, që për nga pasuria

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:52.503Z

Birra Elbar, medalje argjendi në konkursin Monde Selection 2016

Mes një numri të madh brande birrash nga e gjithë bota, produkti shqiptar Elbar ka marrë çmimin “Monde Selection 2016”. Medalja e argjendit iu dorëzua drejtuesve të Agna Group në ceremoninë e mbajtur në Budapest. Birra Elbar, produkt shqiptar, fitoi këtë vit medalje argjendi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.225Z

Strauss Kahn, Le Monde publikon foton e Ofelias

Le Monde botoi në faqe të parë foton e Ophelia, kamarieres 32- vjeçare e cila u vu në qendër të skandalit, ku u përfshi ish kreu i Fondit Monetar Ndërkombëtar, Domenique Strauss Kahn. Fotoja e publikuar ne faqen e pare te "Le Monde"   Fytyra e saj ishte publikuar më parë n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama