Rezultate te kerkimit per termin: +Mondiale

Meta: total 7 / total_found 7 / time 0.000 / keyword[0] mondiale / docs[0] 7 / hits[0] 11 /
Kur CIA dashuronte një libër dashurie
 • 2017-06-21

Kur CIA dashuronte një libër dashurie

57 vjetori i vdekjes së Boris Pastërnak rikthen leximet e Doktor Zhivagos Doktor Zhivago nuk është vetëm një libër I bukur për dashurinë, por një libër që vazhdon të emancipojë shoqëri. Në 57 vjetorin e ndarjes nga jeta të Boris Pastërnak, botuesit e këtij romani në të gjithë b

Lacani i kyçur në një nyje nga Joyce
 • 2016-03-16

Lacani i kyçur në një nyje nga Joyce

Një seminar nga reformatori i psikanalizës organizohet në Tiranë. Është rrethi lakanian, që prej disa vitesh në përpjekje për të futur psikanalizën bashkëkohore në Shqipëri, nëpërmjet seminareve me studentët e psikiatrisë, me botime dhe diskutime, këtë herë sjell psikanalisten

Turi terhiqet Van den Broeck
 • 2013-07-04

Turi terhiqet Van den Broeck

Ciklisti belg Jurgen van den Broeck është çiklisti i parë me emër që braktis Turin e Francës. Pjesëtari i ekipit Lotto-Belisol ka pësuar një dëmtim në gju dhe nuk mund të vazhdojë garën. Një zëdhën&e

No Pic available
 • 2011-05-18

Një revistë rumune, dedikuar Shqipërisë

SHKRUAN: Baki Ymeri 18-05-2011 12:01Shoqata Nacionale Spiru Haret për Edukatë, Shkencë dhe Kulturë, organizoi takimin e parë në kuadrin e Ateneut kulturor Romania de Maine (Rumania e Nesërme), temë e takimit duke qenë Dita mondiale e Poezisë dhe lançimi i revistës Carmina Balcanica. M

Flokët kthehen në vepër arti në Milano
 • 2011-03-24

Flokët kthehen në vepër arti në Milano

Milano, 24 Mars NOA – Një pritje e madhe në Milano për mostrën ndërkombëtare, e cila do ti dedikohet bukurisë dhe ka mbërritur këtë vit me edicionin e saj të dytë. Bëhet fjalë për një spektakël që dhurohet nëpërmjet modeleve të fl

Kryeministri Berisha: Kompanitë franceze janë të mirëpritura në Shqipëri për t’i shndërruar investimet e tyre histori suksesi 
    
    
     
 • 2009-04-25

Kryeministri Berisha: Kompanitë franceze janë të mirëpritura në Shqipëri për t’i shndërruar investimet e tyre histori suksesi  

-          Kryeministri Berisha pritet me mjaft interes në konferencë e organizuar për nder të tij nga MEDEF, Shoqata Franceze e Biznesit  Kryeministri Berisha nisi sot vizitën e tij në Francë, me ftesë të Presidentit francez, zotit Nikol

No Pic available
 • 2008-12-07

Një “Nobel” për Monika Hauser

06/12/2008  Monika Hauser, presidentja e shoqatës “Medica Mondiale”, vlerësohet me çmimin alternativ të “Nobelit”. Aktivistja e njohur në botë njihet në Shqipëri për kontributin e saj që nga viti 1999 gjatë krizës kosovare dhe më 2000, duke krijuar shoqatën “Medica